رسانه ها در انتقال آرمان های انقلاب اسلامی موفق بوده اندبه گزارش ایرنا امیر دریا دار حسین آزاد پنجشنبه در آیین بزرگداشتی به مناسبت روز خبرنگار در بندرعباس افزود:جوانان کشور با کسب ارزش های همچون فرهنگ دفاع، شهادت، شهامت،این فرهنگ را در آبهای دوردست و بین المللی برای دفاع از منافع کشور و آرمان های انقلاب حفظ کردند.
وی به تاثیر گذاری رسانه ها در کاهش و افزایش اقتدار کشورها اشاره کرد و اظهار کرد: رسانه ها امروزه به یکی از مولفه ها و ابزارهای مهم قدرت نرم کشورها در برابر تهدیدها تبدیل شده اند و کشورهای غربی هوشمندانه با انتشار یا بایکوت خبری از این ظرفیت در راستای منافع خود استفاده می کنند.
فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: رسانه های کشور در برابر چنین دشمنی به خوبی عمل کرده اند ولی باید هر روز بر توان خود بیفزایند.
امیر دریادار آزاد ادامه داد: تهاجم سخت شاید زیرساخت ها را هدف گیرد ولی تهاجم نرم هدف زیرساخت های ارزشی و زیربناهای فرهنگی جوامع است که در صورت آسیب دیدن آنها کشور باید هزینه های زیادی بپردازد.
وی در بخش دیگری از سخان خود گفت: نفس کار خبری به خودی خود سخت است و اگر از اقلیم و جغرافیا و محیط عبور کنیم ، خبرنگار در انعکاس خبر با احساس ، عواطف و تقوای فردی خود روبه رو می شود.
فرمانده منطقه یک م نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه هرمزگان در لبه مقابله با دشمنان قرار دارد، یادآور شد: رسانه های فعال هرمزگان در حفظ اطلاعات دفاعی و محرمانه ماندن آن موفق عملکرده اند.
امیر دریا دار آزاد اظهار کرد: حتی یک مورد انتشار خبری که به نیروهای مسلح و قدرت دفاعی کشور لطمه بزند از سوی این رسانه ها ظرف 30 سال گذشته مشاهده نشده است.
وی ادامه داد: آگاهی خبرنگاران و اصحاب رسانه در این استان به اهمیت چگونگی انتشار اخبار حوزه دفاعی با توجه به حضور دشمنان در خلیج فارس و منطقه دارای اهمیت بالایی برخوردار بوده و قابل تقدیر است.
دراین مراسم از خبرنگاران حوزه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان تقدیر شد.
3219/1354
خبرنگار: عزت الله معماربشی ** انتشار دهنده:پروانه امانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید