رشد 0.4درصدی واگذاری واحدهای عملیاتی دولت به بخش خصوصی در سال 1395به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در گزارش «نظام اداری» خود که به مناسبت هفته دولت منتشر شده است، اعلام کرد: دولت در چارچوب برنامه «مهندسی نقش و ساختار دولت» که بخشی از نقشه راه «اصلاح نظام اداری» است، پارسال به طور تقریبی 0.6 درصد واحدهای عملیاتی خود را به بخش خصوصی واگذار کرد.
بر اساس این گزارش، همچنین هشت هزار و 900 پست مدیریت ستادی از قبیل مدیرکل، رییس اداره و همترازان کاهش یافت که پنج درصد از هدف 15 درصدی برنامه را محقق می سازد.
از این تعداد، هفت هزار و 640 واحد در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 42 مجتمع فرهنگی و هنری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یک هزار و 160 مدرسه در وزارت آموزش و پرورش به بخش خصوصی واگذار شد.
ابلاغ ضوابط سازماندهی وظایف و فعالیت‌های عمومی ستاد مرکزی وزارتخانه‌ها و موسسه های دولتی و ابلاغ محدودیت ایجاد پست سازمانی جدید توسط دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از گسترش تشکیلات دولت از دیگر اقدام های انجام شده در قالب این برنامه است.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری در سخنرانی خود در مراسم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیران پیشنهادی گفت: دولت نیازمند آن است که نه فقط از رشد هزینه‌های خود بکاهد، بلکه باید بتواند منابع خود را به صورت کارا تخصیص دهد.
«حسن روحانی» افزود: به همین منظور نظام سرمایه گذاری ملی بویژه در بخش ‌های درمان و آموزش تغییر می کند و بخشی از خدمات دولتی توسط بخش خصوصی و به عنوان خرید خدمت ارایه می شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام*1063*1961* تنظیم: رفعت کرمی مهر**انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید