رقابت هفت تیم آسیایی بر سر دو سهمیه باقیمانده جام جهانیبه گزارش خبرگزاری رویترز، تیم های ایران و ژاپن صعود خود را به جام جهانی سال آینده قطعی کرده اند. استرالیا ، عربستان، امارات متحده عربی، کره جنوبی، سوریه، ازبکستان و چین بر سر دو سهمیه باقیمانده با هم رقابت می کنند.
آخرین مرحله از رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 در آسیا در دو گروه پیگیری می شود. دو تیم صدر و دوم هر گروه به طور مستقیم راهی جام جهانی می شوند و تیم های سوم باید مقابل هم بازی کنند تا حق حضور در پلی آف بین قاره ای را بدست آورند.
سرنوشت استرالیا در دست ژاپنی هاست. استرالیا در ملبورن میزبان تایلند است و می داند در صورت برتری عربستان مقابل ژاپن در جده، شکست تایلند برای صعود مستقیم این تیم کافی نیست.
«مارک میلیگان» کاپیتان استرالیا گفت: از 10 سال گذشته تاکنون که در رقابت های مقدماتی جام جهانی در آسیا شرکت می کنیم، هیچ بازی مهمتر از این نیست.
استرالیا در گروه دوم پایین تر از عربستان و در رده سوم ایستاده است. در صورت پیروزی دو تیم، عربستان راهی جام جهانی می شود و شاگردان
«آنژه پوستکگلو» باید به پلی آف بروند.
امارات نیز در رده چهارم، همچنان امیدوار است. اما این تیم نیازمند یک پیروزی بزرگ برابر عراق و شکست عربستان و استرالیا است تا با کسب رده سوم گروه، به مرحله پلی آف برود.
در گروه اول، نبرد بین چهار تیم جریان دارد. کره جنوبی درصورت پیروزی برابر ازبکستان می تواند دومین سهمیه گروه را تصاحب کند.
اما شکست برای کره ، در صورت برتری سوریه مقابل ایران، فاجعه بار است.
سوریه که از تفاضل گل بهتری نسبت به ازبکستان برخوردار است، در صورت باخت کره جنوبی، با کسب پیروزی می تواند جایگاه دوم گروه را از آن خود کند و به جام جهانی راه یابد.
پیروزی سوریه مقابل ایران که در رقابت های مقدماتی شکست نداشته، یک دستاورد حیرت انگیز برای تیمی است که بازی های خانگی خود را به علت جنگ در کشورش، در زمین بی طرف برگزار کرده است.
اما «کارلوس کی روش» سرمربی ایران تاکید کرد که با وجود صعود به جام جهانی این بازی را آسان نمی گیرد.
در همین حال تیم چین به سرمربیگری «مارچلو لیپی» می تواند در صورت شکست قطر و همچنین باخت ازبکستان و سوریه به پلی آف برود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1584**1368
مترجم:مولوی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید