رونق نسبی در بورس تهران/ دماسنج بازار در نیمه کانال ۸۰ هزار واحدی

در اولین روز معاملات تالار شیشه‌ای در این هفته شاخص کل ۵۰۸ واحد رشد مواجه شد و از میانه‌ کانال ۸۰ هزار واحدی بالاتر رفت. در این روزها قیمت سهم ها در بورس تهران توانسته نسبت به روزهای گذشنه از رشد بیشتری برخوردار باشد.

به گزارش ایسنا، امروز شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۵۰۸ واحد رشد کرد و به رقم ۸۰ هزار و ۶۷۰ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۲۸ واحد رشد به رقم ۱۷ هزار و ۶۶۹ واحدی رسید.

همچنین شاخص بازار شناور پس از ۵۹۲ واحد افزایش عدد ۸۸ هزار و ۸۰۲ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۵۲۶ و ۱۶۵ واحد رشد کرد.

در معاملات امروز نماد معدنی و صنعتی گلگهر، معدنی و صنعتی چادرملو، گسترش نفت و گاز پارسیان به ترتیب با ۱۹۲، ۸۷ و ۴۴ واحد تاثیر مثبت، بیشترین نقش افزاینده را روی دماسنج بازار داشتند. همچنین نمادهای سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، مخابرات ایران و پتروشیمی فجر به ترتیب با ۱۷،۱۰ و شش واحد تاثیر منفی بیشترین نقش کاهنده را روی شاخص اعمال کردند.

امروز در گروه خودرو اکثریت قریب به اتفاق نمادها روند رشد را در قیمت پایانی تجربه کردند. همچنین در گروه قند و شکر غیر از معدود نمادهایی مابقی با کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند.

در معاملات امروز اکثریت نمادها در گروه‌های استخراج کانه‌های فلزی، محصولات شیمیایی روند رو به رشدی را تجربه کردند. ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۴۳۷ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۶۹۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۳ هزار و ۷۲۷ نوبت داد و ستد بود.

آیفکس نیز امروز ۳.۴ واحد رشد کرد و به رقم ۹۲۳.۸ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۸۶ هزار میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۱۱۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۹ هزار و ۴۳۵ نوبت داد و ستد بود.

پاسخی بگذارید