خانه / اقتصاد کلان / سامانه ارسال اطلاعات روی 60 ایستگاه تقلیل فشار گاز در استان بوشهر

سامانه ارسال اطلاعات روی 60 ایستگاه تقلیل فشار گاز در استان بوشهربه گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر روز یکشنبه به نقل از علی رضوان افزود: هدف از اجرای این عملیات فراهم کردن امکان خواندن و کنترل مستمر اعداد مربوط به کنتور، تصحیح کننده، فشار، دما و افزایش نظارت بر توزیع بهینه گاز است.
وی کاهش حضور گازبان ها و امداد گران در ایستگاه های کاهش فشار گاز، کنترل روند مصرف گاز، قابلیت تحلیل جامع اطلاعات دریافتی از ایستگاه ها، صرفه جویی در وقت و هزینه را از دیگر مزایای نصب این سامانه ها عنوان کرد.
رضوان بیان کرد: عملیات نصب و راه‌اندازی سامانه خواندن از راه دور با استفاده از تصحیح کننده‌های الکترونیکی مجهز به مودم داخلی روی بستر امن مخابراتی بدون نیاز به هرگونه کابل‌ کشی و خطوط تغذیه برق خارجی انجام می‌ شود که با اجرای آن، داده‌های مهم ایستگاه‌های کاهش فشار گاز استان به سرور مربوط در مرکز کنترل ارسال و همزمان قابل ‌مشاهده و بررسی است.
رئیس اندازه گیری و توزیع شرکت گاز استان بوشهر یادآور شد: با اجرای این سامانه، ضمن تولید یک بانک اطلاعاتی مستقل و قابل‌اطمینان از داده‌های اندازه‌ گیری شده در ایستگاه‌های گاز، امکان بازیابی داده‌های ایستگاه پس از قطع و وصل بستر ارتباطی، امکان گزارش‌گیری ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه، اعلام عملکرد صحیح کنتور و ایستگاه، امکان آلارم دهی در مورد ایجاد اشکالات موجود در سیستم گازرسانی نیز فراهم می ‌شود.
وی یادآور شد: به این ترتیب می‌ توان رفتار شبکه گازرسانی در شرایط مختلف را مورد مطالعه و بررسی قرار داد که این موضوع ازلحاظ آماری و مدیریتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
6047/6043**
خبرنگار: موناعیدان* انتشاردهنده: خدانظرخواجهانتهای پیام /*