سردار اشتری: مذاکرات برای بازگرداندن سرباز ربوده شده سیستان و بلوچستان ادامه داردبه گزارش ایرنا سردار حسین اشتری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در زاهدان اظهار داشت: علاوه بر این ازطریق ارتباط برخی مرزبانان با کشور پاکستان مذاکراتی انجام شده که امیدواریم بتوانیم بزودی این مرزبان ربوده شده را به میهن بازگردانیم.
به گزارش ایرنا 12 نفر از ماموران مرزبانی نیروی انتظامی متشکل از سه نیروی کادر و 9 سرباز وظیفه اوایل اردیبهشت ماه امسال در منطقه مرزی چاهندو میرجاوه سیستان و بلوچستان به هنگام تعویض پست مورد حمله و کمین تروریست ها قرار گرفتند.
در این اقدام تروریستی سه درجه دار و 6 سرباز وظیفه مرزبانی بر اثر تیراندازی تروریست ها به شهادت رسیده، 2 سرباز وظیفه زخمی شده و یک سرباز وظیفه زخمی نیز توسط اشرار و تروریستها ربوده شد.
فرمانده ناجا با اشاره به امنیت مطلوب سیستان و بلوچستان ادامه داد: همکاری خوب بین نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، ارتش، دستگاه های اطلاعاتی و قضایی سبب ایجاد امنیت مطلوب در این استان شده است.
وی بیان کرد: به منظور ارتقای توان امنیتی در مرزها به دنبال افزایش تجهیزات، نیروی انسانی و ارائه آموزش های تخصصی هستیم.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در حد توان خود تجهیزات مورد نیاز برای مرزبانان را در نقاط مرزی فراهم کرده و برای تجهیز بیشتر منتظر اعتبارات از سوی دولت هستیم.
سردار حسین اشتری روز سه شنبه به منظور معرفی سردار محمد قنبری به عنوان فرمانده جدید انتظامی سیستان و بلوچستان و تقدیر از زحمات و خدمات سردار حسین رحیمی فرمانده سابق انتظامی این استان به زاهدان سفر کرده است.
سردار محمد قنبری پیش از این فرمانده انتظامی استان لرستان بوده و سردار حسین رحیمی نیز با حکم سردار حسین اشتری به عنوان فرمانده جدید انتظامی تهران بزرگ منصوب شده است.
سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
این استان از 2 حوزه سیستان در شمال استان شامل شهرستان های زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز و بلوچستان در جنوب با شهرستان های خاش، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، چابهار و کنارک تشکیل شده است.
شهرستان های زاهدان و میرجاوه نیز در مرکز این استان واقع شده اند.
این استان دارای 19 شهرستان و حدود 9 هزار روستا و آبادی است که 6 هزار و 500 روستای آن دارای سکنه هستند و افزون بر 1100 کیلومتر مرز خشکی با کشورهای پاکستان و افغانستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.
7311**3213**6081 خبرنگار: اسماعیل مرادقلی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید