سومین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در قزوین گشایش یافتبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این نمایشگاه که در محل دائمی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین برپا شده، به مدت چهار روز پذیرای بازدید کنندگان است.
این نمایشگاه در محیطی به مساحت 2 هزار و 10 متر مربع با مشارکت و حضور 110 واحد تولیدی و 15 شرکت مشاوره ای در بخش صنعت مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین راه اندازی شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در آئین افتتاحیه این نمایشگاه با بیان اینکه سومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک با حضور 110 واحد تولیدی با رویکرد خرید ایرانی و توسعه صادرات راه اندازی شده است،افزود: شناساندن توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط قزوین مهم‌ترین هدف از برپایی نمایشگاه صنایع کوچک به شمار می‌رود.
حمیدرضا خانپور با بااشاره به حمایت های دولت از صنایع کوچک و متوسط از طریق اجرای طرح رونق تولید، اظهار کرد: در همین راستا، ظرف سال گذشته 130 واحد صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان قزوین، یک هزار و 950 میلیارد ریال تسهیلات بهین‌یاب دریافت کردند.
وی اضافه کرد: امسال اعطای تسهیلات رونق تولید به 100 واحد تولیدی صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با اشتغال زایی هفت هزار نفر در دستور کار قرار دارد.
این مسئول ادامه داد: بر اساس آمارها در چهار ماهه امسال 36 قرارداد برای ایجاد واحدهای تولیدی در شهرک‌های استان منعقد شده است که گامی موثر در جهت تقویت صنعت و رونق اقتصادی استان به شمار می‌رود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین خاطرنشان کرد: قزوین در حوزه اعطای زمین‌های صنعتی به واحدهای تولیدی رتبه سوم کشور را دارد و سرمایه‌گذارانی از کشورهای خارجی مختلف از جمله آلمان، ترکیه، عراق و فرانسه در شهرک‌ های صنعتی استان مشغول فعالیت هستند.
خانپور ادامه داد: در سال گذشته 200 میلیارد ریال صرف تامین زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان شد و در مجموع در چهار سال دولت تدبیر و امید 700 میلیارد ریال هزینه زیرساختی شهرک‌ها شده است.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین نیز در این مراسم گفت: این نمایشگاه با رویکرد خرید کالای ایرانی و توسعه صادرات با همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین و شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین دایر شده است.
هادی طاهرخانی خاطر نشان کرد: توجه به صنایع کوچک و کارآفرینان، ارائه دستاوردهای صنعتگران و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
سومین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در مدت برگزاری از ساعت 16 تا 22 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان قزوین پذیرای بازدید علاقه مندان است.
استان قزوین دارای نزدیک به 3 هزار و 500 واحد تولیدی است.
به گفته مسئولان قزوین نزدیک به 90 درصد صنایع استان را واحدهای صنعتی کوچک و متوسط تشکیل می دهند.
استان قزوین دارای 15 شهرک و ناحیه صنعتی فعال با 750 واحد به بهره برداری رسیده است.
7389*3013
خبرنگار: نسرین رحیمی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید