سیدحسن خمینی: شهرداری تهران در همه عرصه ها شفاف عمل کندبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی روز چهارشنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مدیران شهرداری تهران نسبت به کوچکترین تخلفات مالی باید حساس باشند افزود: نباید کوچکترین تخلف در پایان عملکرد شهرداری و شورای پنجم شهر وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه شهرداری و اعضای شورای شهر قدر فرصت 4 ساله خدمت را بدانند اظهار کرد: شهرداری باید در مقابل پرسش ها و نقدها پاسخگو بوده تا سرمایه حمایت مردمی را از دست ندهد و این سرمایه قربانی کارنامه غیرقابل دفاع آنان نشود.
وی ادامه داد: اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی تهران افرادی با سابقه، توانمند و جوان هستند که می توانند موفقیت های زیادی را در حوزه خدمات شهری بدست آورند.
سید حسن خمینی با بیان اینکه مجموعه اعضای شورای اسلامی شهر تهران در حوزه های مختلف شهری دارای توانمندی و تخصص لازم هستند اظهار کرد: اعتماد مردم و آرای بالای این افراد ظرفیت خوبی را برای کار ایجاد کرده است.
وی خاطر نشان کرد: شورای شهر تهران در هیچ دوره ای به این میزان اعتماد، رای مردم و همراهی اعضای داخلی با یکدیگر را نداشته است.
یادگار امام راحل افزود: یکدستی افراد شورا و رای بالای آنان باعث شد در دل مردم امیدی برای داشتن شهری سالم و بهتر از گذشته ایجاد شود، اگر چه شهر تهران وضعیت خوبی دارد و شهرداران گذشته نیز تلاش های موثری انجام دادند.
وی با بیان اینکه اعضای شورا باید قدردان اعتماد مردم باشند گفت: اعضای شورای اسلامی باید مصلحت عمومی مردم را در نظر بگیرند و با هر گونه کار غیر قانونی برخورد کنند.
سید حسن خمینی اضافه کرد: اعضای شورای اسلامی شهر تهران باید هر آنچه دارند را برای منافع مردم خرج کنند چرا که مردم به آنان اعتماد کرده اند.
وی در ادامه انتخاب دکتر نجفی به عنوان شهردار تهران را کار بسیار میمون و مبارکی دانست و گفت: سوابق ایشان در حوزه های مختلف صنعتی، اجتماعی و فرهنگی بسیار روشن است و امیدواریم برای شهر تهران انتخاب ایشان مفید واقع شود.
یادگار امام در ادامه به مشکلات شهرداری تهران به عنوان یکی از نهادهایی که بیشترین ارتباط را با مردم دارد اشاره کرد و افزود: بروکراسی شهرداری تهران ناراضی تراش است که برای بهبود این موضوع باید از تحربیات و راهکارهای سایر کشورها استفاده کرد.
وی با بیان اینکه برای حل مشکلات شهر تهران راهکارهای ارزان و مفیدی وجود دارد اظهار کرد: برای رفع مشکلات شهری باید اول این مشکلات را شناخت و سپس متناسب با آن برنامه مناسب ارائه کرد.
شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز – چهارشنبه – پس از مراسم تحلیف و آغاز بکار شورا با حضور در حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، با آرمان های والای امام راحل تجدید میثاق کردند.
اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران امروز با قرائت سوگند نامه فعالیت رسمی خود را آغاز کردند.
اعضای شورای شهر همچنین، محمد علی نجفی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند.
شورای پنجم شهر تهران 21 عضو دارد.
3218 / 6139//1348
خبرنگار: امیر جعفری سرگزه – انتشار: محسن فتاحیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید