سید عباس صالحی شخصیتی فرا کتابی استمجید غلامی جلیسه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: انتخاب سیدعباس صالحی برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از بهترین انتخاب های دولت در مقطع کنونی است که به طور قطع برای ملت و دولت، خیر به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی، سواد، مدیریت، جایگاه، اعتبار و عملکرد سید عباس صالحی افزود: این ویژگی ها به حفظ منافع ملی در حوزه فرهنگ منجر خواهد شد بنابراین نشستن فردی مانند وی بر مسند وزارت ارشاد با توجه به خصوصیات یاد شده، اتفاق خوب و مهمی است.
مدیرعامل خانه کتاب، توجه به خرد جمعی را یکی از ویژگی های برجسته وزیر پیشنهادی دکتر روحانی برای وزارت ارشاد کابینه دوازدهم برشمرد و ادامه داد: وی همواره سعی می کند با مشورت و نظرخواهی از دیگران به جمع بندی در حوزه های مختلف برسد و در نهایت، راهکاری را برگزیند که به نفع فرهنگ و مورد توجه گروه های مختلف است؛ هرچند بارها شاهد بودیم مسائلی در معاونت که محل تناقض بوده با مدیریت خوب صالحی و مشورت های لازم به رضایت طرفین انجامیده است.
غلامی جلیسه خصوصیات یاد شده در سیدعباس صالحی را کم نظیر دانست و اضافه کرد: اهالی فرهنگ از اینکه صالحی به مقوله فرهنگ نگاه غیرسیاسی دارد رضایت دارند که این یکی از دستاوردهای خوب چهار سال گذشته در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد است.
وی با بیان اینکه حضور صالحی در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، همراه با آرامش و ثبات طی سالهای اخیر بوده است، گفت: کارنامه وی بیشتر با فراز و نه فرود، همراه بوده و خروجی برخی فعالیت های زیرساختی و ارائه طرح ها و ایده های خوب در این راستا که با کمک فعالان فرهنگی اجرا شده، نشان از مدیریت موفق صالحی دارد.

** صالحی شخصیت فرا کتابی است
مدیرعامل خانه کتاب شخصیت سیدعباس صالحی را فرا کتابی توصیف کرد و گفت: او تنها در حوزه کتاب تخصص ندارد، بلکه نگاه علمی و دینی وی به مقوله های مختلف و مسلط به دیگر حوزه های فرهنگی است و دلیل این ادعا، اظهارنظرهایش است که در بیشتر موارد کارگشا بوده است.
وی توجه به نگاه و سلیقه های مختلف در حوزه فرهنگ و ایجاد زیرساخت های منطقی برای رشد و توسعه بخش خصوصی را از موضوعات مهم عنوان کرد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آینده باید به آن اهتمام ورزد.
غلامی جلیسه با بیان اینکه این نوع نگاه در دوره های قبل وجود داشته اما آنچنان که باید و شاید، متبلور نشده است به واگذاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به بخش خصوصی در راستای این رشد و توسعه اشاره کرد.
مدیرعامل خانه کتاب، توجه به موضوعاتی مانند بیمه اهالی فرهنگ، تکریم اهالی فرهنگ و توجه به موضوع فضای مجازی و دغدغه های فرهنگی در آن را از موضوعات مهمی برشمرد که لازم است وزیر آینده فرهنگ و ارشاد اسلامی آنها را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهد.
به گفته مدیرعامل خانه کتاب، هنوز فرهنگ ما از نظر سخت افزار، نرم افزار و محتوا رشد مجازی پیدا نکرده و لازم است به فضای مجازی و دهکده جهانی توجه ویژه داشته باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد سید عباس صالحی در پست جدید موفقیت های روز افزون کسب کند.
به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری 17 مرداد ماه در نامه ای، فهرست اعضای کابینه دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که در این فهرست، سیدعباس صالحی به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده است.
فراهنگ ** 1880 **1055
خبرنگار: پروین اروجی * انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید