شاخص های توسعه گلستان در دولت یازدهم از زبان استانداربه گزارش ایرنا حسن صادقلو روز پنجشنبه در نشست شورای اداری گلستان با حضور معاون امور مجلس رییس جمهور اظهار داشت: طی چهار سال گذشته رتبه استان در 30 عنوان و شاخص توسعه ای بین 6 تا 18 پله صعود کرد.
وی با بیان اینکه طی همین مدت مشارکت اجتماعی در گلستان با حدود 4 درصد رشد به 39 درصد رسید، افزود: 9600 پروژه در این استان کلنگ زنی یا افتتاح شد و با ایجاد 56 هزار شغل نرخ بیکاری از 13.7 به 11.8 درصد کاهش یافت هرچند هنوز فاصله زیادی تا چشم انداز ترسیم شده داریم.
استاندار اضافه کرد: گلستان در بحث اقتصاد مقاومتی رتبه ششم و در پرداخت تسهیلات بانکی به بنگاههای اقتصادی به منظور خروج از رکود رتبه پنجم استانهای کشور را کسب کرد.
وی بیان داشت: گلستان طی چهار سال اخیر افزون بر یک میلیارد و 200 میلیون دلار صادرات داشت در حالی که در دوره مشابه قبل از آن 800 میلیون دلار بود.
صادقلو همچنین همگرایی در گلستان را مورد اشاره قرار داد و با قوی ارزیابی کردن آن ابراز داشت: در کنار تلاش این مسوولان بخش زیادی از وحدت و همگرایی ایجاد شده در استان ناشی از نگاه توسعه ای و تقریبی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان است.
استاندار با بیان اینکه سالانه 18 میلیون گردشگر از گلستان عبور می کنند خطاب به معاون رییس جمهور گفت: حمایت دولت برای تبدیل استان گلستان از معبر به مقصد را خواستاریم.
صادقلو افزود: شتاب بخشی به طرح گردشگری جزیره آشوراده، منطقه آزاد اینچه برون و راه آهن گرگان – مشهد خواسته اصلی ما از دولت است.
وی اظهار داشت: در سه دهه اخیر 110 سیل بزرگ و کوچک در استان گلستان به وقوع پیوست و در سیل اخیر نیز 144 میلیارد تومان خسارت به بخش های مختلف منطقه وارد شد.
وی گفت: برای پیشگیری از بروز سیلاب در گلستان طرح جامع مدیریت سیل تدوین شده ولی نیازمند تامین اعتبار و حمایت ویژه است.
6204/2729
*خبرنگار: علی اصغر تیموریانانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید