شاعر آیینی خورموج بوشهر تجلیل شدبه گزارش ایرنا، فرماندار دشتی روز دوشنبه در ین آیین گفت: هنر و فرهنگ یکی از مؤلفه‌های اصلی منطقه دشتی است و شاعران این مرز و بوم در اعتلای فرهنگ غنی دشتی نقشی مهم ایفا کرده اند.
غلامرضا مهرجو افزود: استاد هاشمی زاده کارنامه درخشان و افتخارآفرینی دارند و هیچ نقطه سیاه و مبهم در فعالیت های این شاعر دیده نمی شود و در واقع آثار وی سرشار از اخلاص، محبت و ارادت به اهل بیت است.
وی اضافه کرد: در واقع شیرازه سخن این شاعر آیینی به گونه ای است که در دل و ذهن مخاطب تاثیر می گذارد و اقبال عام و فراگیری از آثار وی در جامعه ما وجود دارد.
مهرجو، با آرزوی سلامتی برای هاشمی زاده بیان کرد: هاشمی زاده کاروان سالار شعر آیینی دشتی در معاصر است و در کنار آن غزلیات، دوبیتی ها و رباعیات این شاعر نیز از غنای فراوانی برخوردار است.
سید محمد رضا هاشمی زاده نیز ضمن تقدیر از حضور فرماندار و مسئولان شهرستان در این آیین گفت: شاعر زمانی که سرودن شعر را آغاز می‌کند به احساس و هدفی که دنبال می‌کند، می‌اندیشد.
شاعر آیینی شهر خورموج افزود: زمانی که احساس کردم در زمینه شعر ذوقی دارم با توجه به روحیه و پیشینه‌ای که در خود سراغ داشتم تصمیم گرفتم اشعارم بیشتر پیرامون مدح و فضایل بهترین بندگان خدا ائمه معصومین (ع ) باشد.
وی اضافه کرد: شعر آیینی ابتدا باید در رفتار و گفتار شاعرش تاثیر گذاشته و سپس این تاثیر به مخاطب منتقل شود.
شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با 40 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
7206/6043**
خبرنگار: علی اشکو ** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید