شیوا:قیمت گذاری فعالیت های اقتصادی وظیفه شورای رقابت/صدا وسیما تمکین کندبه گزارش دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شورای مزبور،«رضا شیوا» افزود: در رابطه با فعالیت های اقتصادی صداوسیما، شورای رقابت می تواند دخالت کند و این فعالیت‌ها شامل فروش آگهی‌ها و مسائل دیگر است.
به گفته وی، زمانی که شورای رقابت بررسی های مورد نیاز را در رابطه با شکایت مطرح شده از سوی شرکت مربوطه (رایانه کمک) انجام داد، حکم صادر شد که دستورالعمل تنظیم قیمت برای تمام فعالیت‌های اقتصادی که صداوسیما انجام می‌دهد نیز اعمال شود.
وی افزود: بعد از اینکه حکم مربوطه به سازمان صداوسیما ابلاغ شد، این سازمان جریمه، اما اعتراض کرد که حکم به هیات تجدید نظر شورا منتقل شد.
شیوا تصریح کرد: هیات تجدید نظر شورای رقابت در خصوص شکایت شرکت مزبور، ضمن احراز شروط تحمیلی و غیر منصفانه صداوسیما در قراردادهای پخش آگهی بازرگانی، این سازمان را به پرداخت یک و نیم میلیارد ریال جریمه نقدی و توقف «رفتارهای غیرقانونی» محکوم کرد و این در حالی است که هنوز صداوسیما این جریمه را پس از گذشت حدود 6 ماه پرداخت نکرده است.
وی خاطرنشان ساخت: صداوسیما به ابلاغیه شورای رقابت توجه نکرده و اعلام داشته که این موضوع در حوزه فعالیت شورا نیست، در حالی که بحث قیمت گذاری فعالیت‌های اقتصادی به عهده شورای رقابت است.
رئیس شورای رقابت تاکنون در ارتباط با موضوع یاد شده با صداوسیما به نتیجه نرسیده‌ایم و این سازمان معتقد است که صداوسیما از این موضوع و قیمت گذاری مستثنی است و نباید جزو فعالیت‌های اقتصادی قلمداد شود.
وی در عین حال تاکید کرد: شورای رقابت در این زمینه کارشناسانی دارد و صداوسیما در نهایت باید به تصمیم شورای رقابت احترام بگذارد چون همه باید تابع قانون باشند.
شیوا تاکید کرد: چنانچه شورای رقابت تصمیمی می گیرد باید صداوسیما به آن عمل کند و همه باید از قانون تبعیت کنند و شورای رقابت نیز همیشه در جهت منافع مردم و فعالیت صحیح اقتصادی گام برمی دارد.
به گزارش ایرنا، هیات تجدید نظر شورای رقابت در باره‌ی شکایت شرکت یاد شده، ضمن احراز شروط تحمیلی و غیر منصفانه صدا و سیما در قراردادهای پخش آگهی بازرگانی، این سازمان را به دلیل نقض مفاد قانونی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 و تحریم پخش آگهی‌های شرکت شاکی (در خلال تحریم‌های بین المللی) به پرداخت جریمه‌ی نقدی و توقف «رفتارهای غیرقانونی» محکوم کرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
‏IRNAeco@
اقتصام**9132**1559 ** تنظیم: فرزانه سلامت بخش**انتشار: حسین عضدی فساانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید