صاحبنظران «فلسفه تاریخ» را نقد می‌کنندبه گزارش ایرنا از دفتر نشر فرهنگ اسلامی، این آیین قرار است روز سه ‌شنبه 24 مرداد در ساختمان مرکزی این دفتر و با حضور صاحبنظرانی مانند سید‌حسن حسینی، حمید خویی و حسین رویوران برگزار شود.
زورق در کتاب جدید خود که در هفت فصل منتشر شده، نوشته تاریخ به سوی خودآگاهی و خدا آگاهی پیش می‌رود.
چیستی تاریخ، چیستی فلسفه و قلمروهای فلسفه و فلسفه تاریخ مباحث فصل اول را تشکیل می‌دهد و در فصل دوم مباحثی مانند چیستی و کیستی انسان، راز برکشیدگی انسان و ناخودآگاهی و خودآگاهی به بحث گذاشته می‌شود.
فصل سوم نیز به اراده، اختیار، عقل، عشق، آزادی و رابطه خودآگاهی با کیستی انسان می‌پردازد.
بر همین اساس در فصل چهارم درباره اصول علم، تاریخ، فطرت، شهوت و روندهای تاریخی بحث و در فصل پنجم با نگاهی مجدد به عوامل تاریخی، درباره فطرت، خدا و عشق به خدا بعنوان محرک تاریخ پرداخته شده است.
فصل ششم کتاب نیز از پیش‌ران‌های تاریخ و فرآیندهای اجتماعی و روندهای تاریخی و سیر تمدن‌ها سخن به میان آورده و در نهایت فصل هفتم تلاش می‌کند تا خواننده را با مختصات جهان فردا، راه تاریخ و هزاره سوم میلادی و تقدیر تاریخ آشنا کند.
کتاب فلسفه تاریخ در هفت فصل و 21 بخش و 456 صفحه تنظیم و در یکهزار نسخه با قیمت 340 هزار ریال عرضه شده است.
آیین رونمایی و بحث و بررسی درباره این کتاب ساعت 16 سه‌ شنبه 24 مرداد ماه در دفتر نشر فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.

** انتشار شماره هشتم فصلنامه «نقد کتاب فقه و حقوق»
به گزارش ایرنا از خانه کتاب، شماره هشتم فصلنامه «نقد کتاب فقه و حقوق» ویژه زمستان 1395 به سردبیری حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی احمدی ابهری و صاحب امتیازی موسسه خانه کتاب منتشر شد.
در این شماره از فصلنامه یادشده، آثاری از حجت الاسلام والمسلمین رحیم نوبهار، محمد امامی‌پور، حجت الله محمد شاهی، سیداحمد کاظمی موسوی به چشم می‌خورد.
«نقد مکتوب» این شماره از فصلنامه «فقه و حقوق» دربردارنده9 مقاله علمی است که نویسندگان هر کدام از مقالات به بررسی کتابی با موضوع «فقه و حقوق» پرداخته‌اند.
«نقد و نظری بر کتاب تحول قدرت» عنوان مقاله‌ای نوشته حجت الله محمد شاهی، دانشجوی دکتری حقوق عمومی است.
شاهی این مقاله را در نقد و بررسی کتاب «تحول قدرت: دولت و حاکمیت از سپیده دمان تاریخ تا عصر جهانی شدن» نوشته است.
«کتاب فسخ معامله با استناد به خیار تبعیض صفقه» نوشته سید محمد آرتا تنها مطلب منتشر شده در بخش «نقد ویرایش» این شماره از فصلنامه نقد کتاب «فقه و حقوق» است.
«گوناگون»، «بخش عربی» و «انگلیسی» سه بخش پایانی این شماره از فصلنامه را در بر می گیرند.
«نقد و بررسی کتاب تاثیر تحریم بر سلامت و بهداشت عمومی» نوشته سید یاسر ضیائی و «چند گزارش از چند نشست نقد کتاب‌های فقهی و حقوقی در دانشگاه علوم قضایی» نیز در بخش نقد شفاهی این فصلنامه به چاپ رسیده‌ است.
هشتمین شماره فصلنامه نقد کتاب «فقه و حقوق» از سوی موسسه خانه کتاب با سردبیری حجت‌الاسلام سید محمد علی احمدی ابهری به بهای یکصد هزار ریال منتشر شده است.
فراهنگ ** 1880 ** خبرنگار: پروین اروجی * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید