عیادت وزیر آموزش وپرورش از دانش آموزان حادثه دیده هرمزگانی در داراب فارسبه گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش وپرورش که بعدازظهر جمعه وارد شیراز شده بود، با همراهی سید محمدعلی افشانی استاندار فارس به داراب سفر کرد تا ضمن عیادت از دانش آموزان آسیب دیده در حادثه واژگونی اتوبوس به بررسی روند رسیدگی به آنها و همچنین ابعاد این حادثه بپردازد.
حادثه واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش آموز عضو تشکیلات فرزانگان استان هرمزگان ساعت سه و 59 دقیقه بامداد جمعه در شهرستان داراب فارس روی داد و در این حادثه هفت دانش آموز، سرپرست آنها و همچنین مالک اتوبوس جان باختند.
وزیر آموزش وپرورش در بدو ورود به داراب مورد استقبال امام جمعه، فرماندار و مسئولان محلی قرار گرفت و بلافاصله برای عیادت دانش آموزان مصدوم و بررسی موضوع راهی بیمارستان شهر داراب شد.
بطحایی در عیادت از این دانش آموزان به دلجویی از آنها پرداخت و بر تداوم خدمات رسانی مطلوب به آنها تا درمان کامل تاکید کرد.
وزیر آموزش وپرورش را در سفر به داراب مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی این وزارتخانه و ایرج حریرچی قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همراهی می کنند.
جاسم جادری استاندار هرمزگان نیز بعدازظهر جمعه با هدف بررسی حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان این استان به داراب سفر کرده است. وی ساعتی قبل در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در داراب، اعلام کرد که روز شنبه یازدهم شهریورماه برای همدردی با خانواده های دانش آموزان جانباخته در استان هرمزگان عزای عمومی خواهد بود.
استاندار هرمزگان همچنین گفت: پیکرهای جانباختگان این حادثه در آیینی عصر شنبه در بندرعباس تشییع و سپس برای تدفین به شهرشان منتقل می شوند.
استاندار فارس نیز از تشکیل کمیته کارشناسی برای بررسی ابعاد این حادثه خبر داد.
سیدمحمد علی افشانی در گفت وگو با ایرنا افزود: یک کمیته کارشناسی با حضور پلیس راه، بهداشت و درمان و ستاد مدیریت بحران استان برای بررسی این حادثه تشکیل خواهد شد.
وی همچنین گفت: امدادرسانی به موقع و سریع نیروهای امدادی و اورژانس استان به مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان اجازه نداد که تعداد کشته های این حادثه افزایش یابد.
در همین حال، پایگاه خبری پلیس اعلام کرد که بر اساس گزارش های اولیه ماموران پلیس راه استان فارس، خستگی و خواب آلودگی راننده علت واژگونی اتوبوس بوده است.
در این گزارش آمده است: تحقیقات بیشتر برای روشن شدن ابعاد این حادثه ادامه دارد.
حجت الاسلام سید محسن موسوی رئیس دادگستری شهرستان داراب نیز گفت: راننده این اتوبوس که از نظر جسمانی سالم است، بازداشت و پرونده قضایی برای پیگیری دقیق این حادثه تشکیل شده است.
بنا بر این گزارش، این اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی بود که با هدف شرکت در اردوی ملی فرزانگان راهی شیراز شده بودند.
2 اتوبوس دیگر نیز حامل دانش آموزان هرمزگانی به مقصد شیراز بودند که به دنبال این حادثه ، سرنشینان آنها در باشگاه فرهنگیان شهر داراب اسکان داده شدند.
شهرستان داراب در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
6122/ 2027
خبرنگار: مجتبی صالحی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید