فرماندار: 87 طرح عمرانی سردشت در هفته دولت آماده افتتاح استبه گزارش ایرنا، نژاد جهانی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران افزود: طرح های قابل افتتاح شهرستان سردشت 74 طرح عمرانی و 13 طرح تولیدی، خدماتی و کشاورزی را شامل می شود.
وی بیان کرد: برای اجرا و تکمیل طرح های عمرانی سردشت بیش از 62 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی ادامه داد: افتتاح طرح های متعدد بسیج سازندگی، سالن ورزشی ربط، بهره برداری از 2 مدرسه خیر ساز، افتتاح طرح های متعدد شهرداری ها همچون ساماندهی معابر و آسفالت، برق رسانی به روستای مرزی خواره میر بعد از سال ها وقفه، افتتاح طرح های هادی روستایی با رعایت الگوهای اقتصاد مقاومتی، بهره برداری از آبیاری تحت فشار، بهره برداری از چهار ساختمان مددجویی، افتتاح خانه تئاتر، افتتاح کارخانه آسفالت شهرستان و کلنگ زنی مرکز جامع سلامت شهر میراباد از جمله مهمترین این طرح ها هستند.
وی با تشریح برخی از طرح های شاخص سردشت اظهار کرد: با توجه به فاصله زیادی که بیمارستان سردشت با این شهر دارد افتتاح درمانگاه تخصصی فجر در هفته دولت و ارائه بخش عمده ای از خدمات درمانی توسط این کلینیک در داخل شهر، اهمیت ویژه ای داشته و سرانه برخورداری بهداشتی شهروندان را ارتقا می دهد.
وی با اشاره به ادامه طرح های گازرسانی به میراباد، نلاس و روستاهای اقماری که امسال آغاز و بخش عمده ای از آن در سالجاری نهایی می شود، گفت: در هفته دولت گازرسانی به 14 روستای محور کولسه با جمعیت بیش از 457 خانوار نیز کلنگ زنی می شود.
وی گفت: در هفته دولت امسال همچنین عملیات اجرایی چهار طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 81 میلیارد ریال در سردشت آغاز خواهد شد.
فرماندار سردشت همچنین از افزایش بودجه شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی های استان خبر داد و گفت: در مرحله اول حدود 59 درصد افزایش اعتبار نسبت به سال گذشته برای شهرستان پیش بینی شده است و علاوه بر آن 21 میلیارد ریال نیز در حوزه ورزشی و در قالب 27.5 درصد از محل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده در نظر گرفته شده که کلنگ زنی آن در آینده نزدیک صورت می گیرد.
جهانی اظهار کرد: دولت در قالب نهادهای حمایتی کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی حقوق مستمری بگیران را افزایش داد و بخش قابل توجهی از اقشار ضعیف در سردشت را هم شامل شد و همینطور تسهیلاتی را تحت عنوان بیمه کولبری به مرزنشینان و به منظور خدمات بیمه ای و خدماتی ارائه داد تا خطرپذیری آینده این خانوارها را به حداقل برساند.
شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرس[email protected] دریافت کنید.
7562/3093**انتشار دهنده: پیمان پاکزادانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید