فرمانده ناجا: جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشایی مرز خسروی استبه گزارش ایرنا سردار حسین اشتری روز سه‌شنبه در حاشیه آیین معارفه فرمانده انتظامی خوزستان در جمع خبرنگاران گفت: البته این بازگشایی مشروط به آمادگی کشور عراق است.
وی گفت: کشور عراق باید امنیت زائران در این مرز و این مسیر را برقرار کند تا آن را بازگشایی کنیم البته این موضوع به تصمیماتی که در ستاد اربعین به ریاست وزیر کشور گرفته می‌شود نیز بستگی دارد و به زودی نتیجه آن اعلام می شود.
فرمانده ناجا توضیح داد: برای برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین امسال طبق سالهای گذشته نیروی انتظامی برای تردد راحت‌تر زائران در مراسم اربعین آمادگی کامل دارد.
به گفته وی نشست‌های مقدماتی به همراه بازدید از مرزها انجام شده است که با توجه به هماهنگی خوبی که در ستاد اربعین شده ویژه میان نیروی مسلح و نیروی انتظامی صورت گرفته امید می‌رود که با همکاری مردم در تهیه گذرنامه و روادید مشکلی نداشته باشیم.
وی با تاکید بر این که نیروی انتظامی مسئولیت امنیت و تسهیل تردد زائران را برعهده دارد اظهار کرد: استان خوزستان به عنوان یادگار هشت سال دفاع مقدس، استانی خاص است که مردمی صبور و متدین دارد و در اجرای مراسم اربعین پیشرو است.
سردار اشتری با اشاره به استفاده از سلاح‌های گرم و سرد در درگیری‌های خانوادگی و قومی در خوزستان تصریح کرد: موضوعات امنیتی مورد توجه نیروی انتظامی و اعضای شورای تامین استان بوده و خواهد بود و امیدواریم با اقداماتی که صورت گرفته و حمایت‌های قضایی و با همکاری مردم دیگر شاهد این نزاع‌ها در شهرهای استان نباشیم.
وی افزود: البته با کسانی که به حقوق دیگران تعدی می‌کنند و قانون را رعایت نمی‌کنند حتما نیروی انتظامی مقتدرانه برخورد خواهد کرد.
مرز خسروی یکی از پایانه‌های رسمی و بین‌المللی غربی ایران است که در شهرستان قصر شیرین واقع شده‌است.
سردار اشتری روز سه شنبه برای معرفی فرمانده جدید انتظامی خوزستان وارد اهواز شد و از سوی مسئولان استان مورد استقبال قرار گرفت.
7164/6064
خبرنگار: عاطفه جوادی** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید