فروش تابستانه کتاب از مرز 142هزار نسخه گذشتبه گزارش گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب، در هفتمین روز از اجرای طرح «تابستانه کتاب» که با مشارکت 827 کتاب‌فروشی از 31 استان کشور در حال برگزاری است، تعداد کتاب‌های فروش رفته تاکنون به 142 هزار و 182 نسخه رسیده است.
در بین 31 استان‌ شرکت کننده در طرح تابستانه کتاب، استان تهران با 149 کتاب‌فروشی در صدر قرار دارد و پس از آن، استان اصفهان با 99 کتاب‌فروشی و قم با 95 کتابفروشی در رده‌های بعدی طرح «تابستانه کتاب» قرار گرفته‌اند.
همچنین خراسان‌ رضوی با 81،‌ فارس با 50، کردستان با 33، آذربایجان‌ شرقی با 30،‌ کرمان با 30‌، مازندران با 25، خوزستان با 23، آذربایجان غربی با 21 و همدان با 20 کتاب‌فروشی در این طرح شرکت کرده‌اند.
در میان پرفروش‌ترین کتاب‌های عمومی (تالیف) این طرح، سه کتاب «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» نوشته روزبه معین از نشرنیماژ، «سلام بر ابراهیم:…» از نشر شهید ابراهیم هادی و «سمفونی مردگان» نوشته عباس معروفی از نشرققنوس در صدر این فهرست قرار گرفته‌اند.
اجرای طرح «تابستانه کتاب» با شعار «این چنین دوست کتاب است از او دست مدار» از پانزدهم مردادماه آغاز شده و از بین 827 کتابفروشی تاییده شده در این طرح 630 کتابفروشی از مراکز استان‌ها و 197 کتابفروشی از شهرستان‌ها عضو طرح شده‌اند.
علاقه‌مندان و خریداران کتاب می‌توانند از پانزدهم مرداد ماه با همراه داشتن کارت ملی به مدت 20 روز در مراکز استان‌ها و تا 30 روز در شهرستان‌ها به کتابفروشی‌های عضو طرح مراجعه و از تخفیف 20 تا 25 درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف یکصد هزار تومان استفاده کنند.
علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از « اپلیکیشن – کتابفروشی» کتابفروشی‌های سطح شهر را بر روی نقشه مشاهده کرده و بهترین مسیر برای رسیدن به آن را پیدا کنند.
این اپلیکیشن با امکان به‌روزرسانی خودکار، شماره تماس و آدرس تمام کتابفروشی‌های دارای مجوز را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و آن‌ها را برای رسیدن به مقصد راهنمایی خواهد کرد.
فراهنگ **1880 ** خبرنگار: پروین اروجی * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
پاسخی بگذارید