قیمت جهانی طلا پس از صعود به کانال 1300 دلار تقریبا ثابت ماندبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، رویترز رکورد زنی دیروز طلا را به حمله تروریستی در اسپانیا و کاهش نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزها نسبت داد.
پس از آنکه یک فرد مشکوک در بارسلونا با یک اتومبیل ون به داخل جمعیت رفت و 13 نفررا کشت و پلیس ان را یک حمله برنامه ریزی شده دانست، اسپانیا دیروز برای مقابله با حملات تروریستی اقداماتی انجام داد.
قیمت تحویل فوری طلا دیروز بازار لندن با رسیدن به سطح یک هزار و 300 دلار و 80 سنت در هر اونس، بالاترین مقدار خود از نهم نوانبر (اواخر آبان 1395) را تجربه کرد، اما در پایان معاملات اندکی کاهش یافت و به سطح یک هزار و 287 دلار و 95 سنت در هر اونس رسید.
در معاملات آتی بازار کامکس آمریکا نیز هر اونس طلا پس از رسیدن به رکورد یک هزار و 306 دلار و 14 سنت بار دیگر کاهش یافت و با قیمت یک هزار و 291 دلار و 60 سنت معاملات را به پایان رساند.
دونالد ترامپ دیروز با کنارگذاری استراتژیست ارشد خود «استیون بنن» ، یک چهره قدرتمند و بحث برانگیز را حذف کرد. پس از این خبر، نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزهای اصلی کاهش یافت.
«تای ونگ» مدیر بخش معاملات فلزات گرانبهای بانک سرمایه گذاری «بی ام او کپیتال مارکتس» نیویورک گفت: اخراج استیون بنن مانع از این شد که قیمت طلا در سطوح بیش از یک هزار و 300 دلار باقی بماند.
«فواد رزاق زاده» تحلیلگر بازار ارز آمریکا گفت: هفته آینده نیز ممکن است کاهش نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزهای اصلی به ویژه ین ژاپن و فرانک سوییس ادامه پیدا کند، بنابراین احتمال می رود بهای طلا باز هم افزایش یابد.سیاستگذاران در آمریکا و اروپا هشدار دادند که برای استفاده از محرک های پولی (افزایش نرخ بهره) خیلی زود است.
قیمت طلا به افزایش نرخ بهره حساس هستند زیرا موجب افزایش بازده اوراق قرضه می شوندو هزینه فرصت نگهداری دارایی های بی بازده مانند طلا را افزایش می دهد، در حالی که موجب افزایش نرخ برایری دلار می شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام**1063**مترجم:رفعت کرمی مهر**انتشار:مرضیه فاتحیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید