مادر متهم به کودک آزاری در کرمانشاه دستگیر شدمحمد حسین صادقی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، به چگونگی وقوع حادثه کودک آزاری در کرمانشاه اشاره کرد و افزود: ساعت 13:30 روز شنبه 28 مرداد از سوی بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی با مرکز فوریت‌های پلیسی تماسی مبنی بر احتمال وقوع یک جرم کودک آزاری برقرار می‌شود.
وی گفت: مأموران با حضور در اورژانس بیمارستان مشاهده می ‌کنند دختری 10 ساله با هویت سارینا در بیمارستان بستری و از وضعیت جسمانی مطلوبی برخوردار نیست.
وی اظهار کرد: ظاهرا دایی کودک وی را به بیمارستان منتقل کرده، اما اطلاعات بیشتری در خصوص علت وضعیت جسمی مصدوم اعلام نمی‌کند.
صادقی اظهار کرد: با مشکوک شدن کادر درمانی به جرم تجاوز جنسی، دستورات لازم برای حضور پزشکی قانونی صادر می‌شود لیکن شواهدی به نفع تحقق تجاوز جنسی به دست نمی‌آید.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ادامه داد: بررسی‌ها حکایت از آن دارد که مادر مصدوم را مورد ضرب و جرح قرار داده است که به علت پایین آمدن سطح هوشیاری، مصدوم قادر به تکلم نیست، همچنین آثار جراحت در نقاط مختلف بدن کودک مشاهده شده است.
این مقام قضایی تصریح کرد: با حضور مأموران در محل زندگی کودک به منظور دستگیری مادر مصدوم، برادر متهم که به علت عقب ماندگی ذهنی به صورت کامل قادر به تکلم نبوده با اشاره بیان می‌کند که مادر کودک او را مورد کتک کاری قرار داده است.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه اضافه کرد: در هنگام خروج مأموران از منزل کودک با مادر او که متهم اصلی پرونده است مواجه می‌شوند که متهم مبادرت به فرار می‌کند؛ اما ماموران موفق به دستگیری وی می‌شوند.
صادقی توضیح داد: در این رابطه تعدادی از همسایگان با مراجعه به مأموران اظهار می‌کنند که متهم سابقه کتک کاری قبلی نسبت به فرزندانش را داشته است.
او گفت: بررسی سوابق متهم حکایت از آن دارد که نامبرده به اتهاماتی چون سرقت و … تحت تعقیب قرار گرفته و سابقاً نیز از همسرش طلاق گرفته است.
دادستان کرمانشاه گفت: متهم در تحقیقات اولیه اظهار کرده است که چون ما با همسایه‌ها اختلاف داریم حرف‌های آنها از سر دشمنی زده شده است.
وی ادامه داد: با تفهیم اتهام کودک آزاری و مباشرت در ایراد ضرب و جرح عمدی بدنی و با صدور قرار تأمین مناسب، متهم به زندان معرفی و دستورات لازم برای معرفی مصدوم به پزشکی قانونی و بررسی وضعیت روحی و روانی متهم صادر شده است.
صادقی گفت: گزارش‌های واصله حکایت از اعتیاد متهم به مصرف موارد روان گردان و شیشه دارد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه در پایان گفت: وضعیت جسمانی مصدوم رو به بهبود است لکن کماکان قادر به تکلم نمی‌باشد، البته اقدام های اولیه برای سپردن امر سرپرستی مصدوم به سازمان بهزیستی انجام شده است.
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه نیز به خبرنگار ایرنا گفت که این کودک هم اکنون در بیمارستان است و به محض ترخیص تحویل بهزیستی می‌شود.
مرتضی کوهی افزود: افزود: با توجه به اینکه کودک آزاری بسیار مشهود است، سارینا به محض ترخیص تحویل بهزیستی خواهد شد و درصورت سلب حضانت از مادر توسط مراجع قضایی، این کودک تحت حمایت بهزیستی قرار خواهد گرفت.
وی گفت: چنانچه بررسی شود که در صورت بهبود مادر امکان بازگشت این کودک وجود دارد، مداخلات مددکاری انجام شده و تا زمانی که بستر آسیب رفع نشده باشد کودک نزد بهزیستی خواهد ماند.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید