محدودیت تردد خودروهای سنگین در محور ازنا – اراکمحمد محمدی نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز گذشته عده ای از مردم به تردد خودروهای سنگین اعتراض داشتند و مانع حرکت برخی خودروهای سنگین شدند.
فرماندار ازنا گفت: در نشستی با نمایندگان مردم قرار شد نصب علایم هشدار دهنده به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد و یک گروه از شهرستان برای تصمیم گیری نهایی به استانداری لرستان اعزام شود.
محمدی نژادتاکید کرد: تردد در محور ازنا – اراک برقرار است و همانطور که گفته شد تنها محدودیت برای خودروهای سنگین اعمال شده است.
روز گذشته(چهارشنبه) جمعی از خانواده های جانباختگان حوادث جاده ازنا – اراک که تعداد آنها بیش از 200 نفر بود، با حضور در ابتدای این جاده خواستار رسیدگی مسئولان و تعریض جاده شدند.
گفتنی است طول این مسیر 70 کیلومتر است که 50 درصد این مسیر در شهرستان ازنا و 50 درصد دیگر در شهرستان شازند قرار دارد.
جاده ازنا – اراک در ابتدا باهدف ایجاد ارتباط محلی بین شهرستان‌های ازنا و شازند ایجاد شد اما بعدها به دلایل مختلف ازجمله مسیر هموار و کاهش زمان سفر تبدیل به یک جاده ترانزیتی شد به ‌گونه ‌ای که بیشتر وسایل نقلیه عبوری از آن خودروهای سنگین هستند.
تردد فراوان وسایل نقلیه سنگین از محور ازنا – اراک در مقابل عرض کم جاده باعث بروز تصادفات فراوان منجر به جرح و فوت در این جاده شده که همین موضوع لزوم تسریع در تکمیل این طرح نیمه ‌کاره را دوچندان کرده است.
3210/3022
خبرنگار: محمد یاراحمدی ** انتشاردهنده: احسان کردیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید