مدیرکل دفتر عمران وزارت کشور: 500شهر ایران در پهنه خطر قرار دارندمجید عبداللهی روز سه شنبه در جمع کارشناسان امور شهری، شهرداری ها و اعضای شورای شهر همدان بیان کرد: جهان به شدت در حال شهری شدن است و تمرکز جمعیت در شهرها افزایش یافته است به گونه ای که هم اینک 73 درصد جمعیت ایران دریک هزار و 259 نقطه شهری سکونت دارند.
وی افزود: بیش از 500 شهر کشور در معرض خطر قرار دارند و این موضوع ضرورت و اهمیت توجه به مولفه تاب آوری، شناسایی و ارزیابی خطرات را نشان می دهد.
وی با تاکید بر اینکه، اعتماد و باور به حوزه مدیریت بحران مهم است اظهار کرد: در کشور در حوزه شهری و کلان کمتر به این مولفه توجه و پرداخته شده است.
مدیرکل دفتر عمران سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور افزود: یکی از برندهای هر شهری می تواند میزان تاب آوری آن باشد که باید به این نوع تفکر به عنوان اصول و چشم انداز شهر همدان توجه کرد.
به گزارش ایرنا عبدالهی تاکید کرد: باید مبحث تاب آوری در مدیریت بحران در تشکیلات شهرداری جایگاهی ویژه داشته باشد.
وی گفت: آنچه در اسناد بین المللی به عنوان سند بالا دست بوده و در سندکلی نظام در سال 84 نیز ابلاغ شد تئوریزه کردن اسناد در حوزه شهری بود.
این مسئول تصریح کرد: برای اجرایی کردن این اسناد نکته ایمنی و مدیریت بر مبنای اسناد بین المللی مد نظر قرار گرفت.
عبدالهی با بیان اینکه سند آسیب شناسی مدیریت بحران در شهرها مصوب شده است، یادآورشد: این سند دارای 13 محور اساسی است که می باید این محورها را عملی کرد.
وی تاکید کرد: یکی از کلیدی ترین بحث ها جایگاه آن در تشکیلات شهرداری است بنابراین باید حرکت به سمت اجرایی شدن این سند باشد.
اتاق فکر تاب آوری و مدیریت بحران شهرداری همدان روز سه شنبه با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، رییس پژوهشسکده سوانح طبیعی کشور، مدیرکل عمرانی سازمان شهرداری ها و شهردار همدان بهره برداری شد.
7526/ 1181 خبرنگار: علیرضا جهانگیری* انتشار: علی شریفیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید