مدیر جهاد کشاورزی هشترود از ساخت 83 کیلومتر راه بین مزارع در شهرستان خبر دادبه گزارش ایرنا، اسماعیل کریمی اصل روز سه شنبه در بازدید از طرح های جهاد کشاورزی این شهرستان اظهار کرد: ساخت و مسیر گشایی جاده های دسترسی به مزارع آبی و باغات شهرستان هشترود شامل دهستان سهند آباد، قرانقو و روستاهای بخش نظرکهریزی است که در اثر سیل امسال قطع شده بود.
وی گفت: این طرح در راستای تسهیل در رفت و آمد کشاورزان و امکان استفاده از ماشین آلات مکانیزه در مزارع و باغات در حال اجراست.
وی نقش جاده بین مزارع در ارایه خدمات به کشاورزان را بسیار مناسب خواند و تصریح کرد: با تخصیص اعتبارات لازم احداث جاده بین مزارع در سطح شهرستان با اولویت بندی اجرا خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی هشترود ادامه داد: ایجاد، مرمت و بازسازی جاده های بین مزارع در توسعه کشاورزی نقش بسزائی دارد و این عملیات باهدف سهولت در امر حمل ‌و نقل ماشین ‌آلات، ادوات کشاورزی و جابجایی نهاده‌ها، ایاب و ذهاب آسان کشاورزان به مزارع و دسترسی راحت ‌تر به جاده‌های اصلی به مرحله اجرا در آمده است.
در شهرستان هشترود سالانه حدود 230 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود که عمده محصول تولیدی آن گندم است از این رو این شهرستان به انبار غله آذربایجان شرقی شهرت دارد.
این شهرستان با وسعت یک هزار و 990 کیلومتر مربع در 120 کیلومتری تبریز واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.
خبرنگار:جلیل دین محمدی**انتشاردهنده:عیسی عطاپور**
7486/3077انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید