معاون تامین اجتماعی: منابع مالی افزایش بیمه شدگان ساختمانی مشخص نیستبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از نظام مهندسی ساختمان گلستان، عبدالرحمن تاج الدین در دیدار با هیات مدیره این سازمان در گرگان اظهار داشت: به علت رکود صنعت ساختمان در سال های اخیر، تامین اعتبار و منابع مالی حق بیمه کارگران از محل عوارض شهرداری کافی نبوده و افزایش تعداد افراد زیر پوشش این مشکل را بیشتر خواهد کرد.
وی اضافه کرد: قانون بیمه کارگران ساختمانی طی سال های اخیر چند بار تغییر کرده و اینک هفت درصد حق بیمه را کارگر و بیست درصد از محل عوارض شهرداری تامین می شود، اما به دلیل مشکلات حوزه صنعت ساختمان، این رقم باید از محل دیگر تعهدات تامین شود.
تاج الدین ادامه داد: قانون کنونی مخصوص کارگران ساختمان است و شامل دیگر عوامل دخیل در ساخت و ساز نمی شود و برای زیرپوشش قرارگرفتن مهندسان باید قانون در مجلس اصلاح شود.
به گفته وی؛ با مطرح شدن مشکل در کمیسیون عمران و با اصلاح قانون و لحاظ شدن منابع تامین، مهندسان حوزه صنعت ساختمان می توانند زیرچتر بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند که این کار باید توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان پیگیری شود.
احمد تجری رییس هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان نیز گفت: مهندسان هم باید مانند صاحبان مشاغل دیگر از مزایای بیمه تامین اجتماعی استفاده نمایند.
وی اضافه کرد: طی نامه ای از سازمان تامین اجتماعی استان خواسته ایم برای پوشش مهندسان فعال در صنعت ساختمان مانند کارگران تمهیدات و یارانه لازم در نظر گرفته شود.
3014/1648
تنظیم: مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید