معاون پژوهش وزارت صنعت خواستار ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع شدبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از جهاد دانشگاهی، برات قبادیان در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری جهاد دانشگاهی با وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که علاقه مندیم جهاددانشگاهی در خصوص سطح بندی صنایع کشور به ما کمک کند، اظهار کرد: این نهاد دارای فعالیت های خوبی است و طی این تفاهم نامه می تواند تجربیات خود را در حوزه های مختلف در اختیار ما قرار دهد و وزارت هم از توان این نهاد استفاده کند.
وی با بیان این که جهاددانشگاهی مشترکات زیادی با وزارت صنعت دارد،گفت: فعالیتهای این وزارتخانه در تمام کشور گسترده شده و جهاددانشگاهی با توجه به ساختاری که دارد می تواند به این وزارتخانه کمک کند.
قبادیان با تأکید بر این که جهاددانشگاهی می تواند شریک متعهد و مشاور امین وزارتخانه باشد، افزود: حدود 12 میلیون نفر ساعت باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت آموزش کوتاه مدت ببینند که جهاددانشگاهی یکی از بهترین مراکز برای این آموزش ها است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: این نهاد با داشتن استانداردهای لازم می تواند این وزارتخانه را در حوزه آموزش یاری دهد.
معاون آموزش و پژوهش وزیر صنعت، معدن و تجارت به سابقه همکاری جهاددانشگاهی با این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه نقطه آغازی برای همکاری های گسترده در حوزه هایی همچون آموزشی، پژوهشی، اشتغال، فرهنگی دو طرف است.
دکتر حمید رضا طیبی رییس جهاددانشگاهی در ابتدای این مراسم به ارایه گزارشی از فعالیت های این نهاد در حوزه های پژوهشی، اشتغال و تجاری سازی، فرهنگی و آموزشی پرداخت و بر آمادگی جهاددانشگاهی جهت همکاری با این وزارتخانه در حوزه صنعت تأکید کرد.
تفاهم نامه همکاری علمی – تخصصی بین دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی و دکتر برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا شد.
نظر به اهمیت و ضرورت توسعه منابع انسانی، ارتقای سطح دانش و مهارت بازرگانان، صنعتگران و صاحبان صنایع، فعالان صنایع معدنی و صادرکنندگان و فعالان حوزه های بازرگانی داخلی و خارجی، همچنین به منظور افزایش بهره وری مدیران و کارکنان ستادی و استانی و تمام سازمان ها و مراکز وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت و با توجه به توان گسترده آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی، این تفاهم نامه همکاری امضا شد.
موضوع این تفاهم نامه، گسترش همکاری ها و مشارکت در زمینه فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اشتغال و کارآفرینی، اطلاع رسانی، مشاوره ای، علمی – کاربردی و آموزش عالی و افزایش تعاملات بین بخشی و توسعه کمی و کیفی همکاری های علمی و به ویژه اجرای دوره های کوتاه مدت برای صنعتگران، اصناف و بازرگانان و فعالان صنایع معدنی، صادرکنندگان و کارکنان شرکت های مستقر در شهرک های صنعتی سراسر کشور است.
علمی (1) ** 1201 ** 1440
دریافت کننده: عبدالکریم جبارپور** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید