نابودی 350 نخل در آتش سوزی روستای کوپک سیستان وبلوچستانعبدالحکیم شاهمیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین آتش سوزی ساعت 19:30 دقیقه آغاز و با تلاش مردم بومی در ساعت 23 مهار شد.
وی ادامه داد: در این حادثه 50 نفر نخل بارور به همراه شماری از درختان انجیر، انگور، زردآلو و انار در آتش سوخت.
وی بیان کرد: آتش سوزی دوم ساعت یک بامداد به وقوع پیوست که به دلیل حجم گسترده آتش و نبود خودرو آتش نشانی بیش از هفت ساعت به طول انجامید و به همت دهیاری و مردم محلی خاموش شد.
وی تصریح کرد: 300 نفر نخل خرمای بارور و شماری از درختان انگور، انار، هلو و زرد آلو در این آتش سوزی طعمه حریق شد.
بخشدار جالق گفت: براساس ارزیابی های اولیه کارشناس جهاد کشاورزی در مجموع هفت میلیارد ریال خسارت بر نخیلات خرما و یک میلیارد ریال به سایر درختان وارد شده است.
شاهمیری نبود راه دسترسی مناسب برای ورود خودروهای آتش نشانی به مزارع برای مهار آتش و وزش باد شدید را از جمله عوامل گستردگی این آتش سوزی عنوان کرد.
وی اظهار داشت: علت بیشتر آتش سوزی ها در منطقه نبود راه دسترسی میان مزارع و هرس و جمع آوری نشدن ضایعات نخیلات است بر این اساس از مردم منطقه تقاضا داریم با جمع آوری به موقع ضایعات خرما و انتقال آنها از سطح باغ ها و بیمه کردن محصولات کشاورزی خود احتمال بروز خسارات را به حداقل برسانند.
به گزارش ایرنا سراوان با دارا بودن سه بخش مرکزی، جالق و بم پشت در 347 کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز سیستان وبلوچستان و در همسایگی کشور پاکستان قرار دارد.
7336**3213 **6081 خبرنگار: احسان بختیاری **انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید