نخست وزیر انگلیس کناره گیری زودهنگام از سمت خود را تکذیب کردبه گزارش بامداد پنج شنبه ایرنا، ‘ترزا می’ که هم اکنون در ژاپن به سر می برد، شامگاه چهارشنبه در گفت وگو با شبکه خبری اسکای نیوز، ضمن اعلام این خبر افزود که انگلیس طی سال های آینده با چالش های فراوانی مواجه خواهد بود.
وی بیان داشت: بایستی در رابطه با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا توافق خوبی را حاصل کنیم که به نفع مردم و منافع کشور باشد.
نخست وزیر انگلیس اضافه کرد: همچنین بایستی اطمینان حاصل کنیم زمانی که از اتحادیه اروپا خارج می شویم، قادر هستیم تا با سایر کشورهای دنیا تجارت کنیم و مشکلات کشورمان را برطرف سازیم.
‘ترزا می’ در پاسخ به این سئوال که آیا در انتخابات سراسری سال 2022 رقابت خواهد کرد گفت: بله، برای طولانی مدت برنامه ریزی کرده ام.
نشریه ساندی میرور یکشنبه گذشته در گزارشی مدعی شد که «ترزا می» آگوست سال 2019 را برای کناره گیری از سمت نخست وزیری تعیین کرده است.
به نوشته این نشریه، ‘ترزا می’ پانزده نفر از اعضای حزبش را به محل اقامتش دعوت کرده و این خبر را به آنها داده است.
یک عضو حزب حاکم محافظه کار انگلیس گفت: کاملا روشن است که ‘می’ در انتخابات بعدی رهبری را برعهده نخواهد داشت و سپتامبر 2019 در قدرت نخواهد بود.
تعدادی از سیاستمداران محافظه کار نامه ای را امضا کرده و از می خواسته اند کناره گیری کند. اما برای تعیین رهبر جدید محافظه کاران باید حداقل 48 امضا جمع شود.
نخست وزیر انگلیس صبح روز چهارشنبه برای دیدار با ‘شینزو آبه’ همتای ژاپنی اش وارد کیوتو شد. وی هدف از این سفر را گفت وگو در رابطه با همکاری های تجاری، مسائل امنیت سایبری، مقابله با تروریسم و امور دفاعی میان دو کشور عنوان کرده است.
شبد**اروپام ** هـ ن **
انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید