نخست وزیر یونان: برای مبارزه با تروریسم باید متحد عمل کردبه گزارش دوشنبه ایرنا از آتن، ‘ اکسیس چیپراس’ نخست وزیر یونان دوشنبه شب در صحفه توئیت خود با اشاره به کشته شدن یک بانوی یونانی- آلمانی در بارسلون بر اثر حملات تروریستی، ضمن تسلیت به خانواده این بانوی یونانی نوشت: تروریسم و افراط گرایی یک معضل بشری است و باید برای مبارزه با این پدیده شوم به صورت متحد مبارزه کرد.
چندی پیش بر اثر حملات تروریستی گروهای افراطی و تروریستی در بارسلون اسپانیا 16 تن کشته شدند که در میان آنان یک زن یونانی تبار نیز جزء کشته شدگان بود.
این اقدام تروریستی باعث شد شهروندان یونانی با برپایی تظاهراتی مخالفت خود را با افراط گرایی و تروریسم ابراز دارند .
این درحالی است که با حمایت برخی کشورهای غربی و عربی تروریست های افراطی با به راه انداختن جنگ های نیابتی در سوریه، عراق، لیبی و یمن میلیون ها تن از شهروندان این کشورها را آواره و صد هزار نفر دیگررا کشته و تاسیسات زیر بنایی رااز بین بردن.
در حال حاضر با مقاومت و مبارزه مردمی این کشور ها، گروه های تروریستی در حال اضمحلال کامل قرار گرفته اند و حامیان آنان که به همراهی تعدادی از کشورهای عربی منطقه نقش ارسال کمک و آموزش های نظامی را ایفا می کردند هم اکنون از بازگشت احتمالی تعدادی از اعضای گروه های تروریستی که شهروندان این کشورها هستند، نگرانند و در واقع اقدامات تروریستی و افراط گرایان در برخی از کشورهای اروپایی سایه ترس و وحشت را برای قاره پیر اروپا، به همراه داشته است.
اروپام**462*شبس*1488 *انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید