نماینده سازمان بهداشت جهانی: پیشرفت ایران در طرح ایراپن قابل توجه استبه گزارش ایرنا دکتر تسکین خان /taskeen khan/ روز سه شنبه در بازدید از روند اجرای این طرح در شهرستان نقده از توابع آذربایجان غربی افزود: استقبال مردم ایران از این طرح خیلی بیشتر از سایر کشورهاست و در این سفر مصمم بودن مردم و دولت ایران در اجرای این طرح به خوبی مشاهده شد.
وی اضافه کرد: همراهی مردم با دولت در اجرای برنامه های بهداشت و سلامت بسیار مهم و البته ضروری است و این همکاری در ایران به بهترین شکل ممکن وجود دارد.
وی اظهار کرد: ایران همکاری بسیار خوبی با سازمان بهداشت جهانی دارد که در این خصوص باید از مشارکت دولت و مردم ایران قدردانی کرد.
وی با اشاره به اینکه پیشتر شاهد فعالیت های بهداشتی در آفریقای جنوبی بوده است، ادامه داد: پیشرفت طرح ‘ ایراپن ‘ در ایران بسیار بهتر و قابل لمس تر از این کشور است.
نماینده سازمان بهداشت جهانی در آفریقای جنوبی گفت: اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران نیز در خصوص اجرای این طرح قابل توجه بوده و انگیزه مردم را برای همکاری بیشتر کرده است.
به گزارش ایرنا، طرح ایراپن /IraPEN/ عوامل خطر در زمینه پیشگیری از چهار بیماری دیابت، سرطان، آسم و بیماری‌‌های تنفسی و نیز بیماری‌های قلبی و عروقی را در جمعیت 30 تا 70 سال کشور مدنظر قرار می‌دهد.
نمایندگان سازمان بهداشت جهانی در این سفر از خانه بهداشت مهماندار، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی میرآباد، مرکز خدمات شهری شماره 2 و پایگاه و مرکز خدمات جامع سلامت سینا در نقده بازدید کردند.
8137/3072
** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید