نماینده مجلس: برنامه های هاشمی به بهبود خدمات درحوزه سلامت کمک کردمحمد جواد جمالی نوبندگان روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: بهسازی و نوسازی تجهیزات پزشکی کشور، دسترسی بیماران خاص به داروهای اساسی و مورد نیاز، افزایش چشمگیر تخت های بیمارستانی از جمله اقدام های موثر وزیر بهداشت دولت یازدهم در حوزه درمان و سلامت است و همین امر کمک فراوانی به بهبود کیفیت خدمات در این حوزه کرده است.
وی افزود: بر این باوریم که دکتر هاشمی به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت کابینه دوازدهم، که خود پیشنهاد کننده و مجری طرح تحول نظام سلامت بوده، فردی توانمند است که می تواند با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات حوزه سلامت و پیشبرد بهتر امور این حوزه موفق عمل کند.
جمالی نوبندگان در بخش دیگری از مطالب خود گفت: منابع مالی ناپایدار در طرح تحول نظام سلامت، موانعی بر سر راه آن ایجاد کرد به گونه ای که با بدهی 12هزار میلیاردی بیمه ها به حوزه سلامت کشور مواجه بودیم.
این نماینده مجلس بیان کرد: پرداخت کارانه های کادر درمانی نیز با مشکلاتی مواجه شده که در آینده نزدیک باهم افزایی بین دولت، مجلس شورای اسلامی و دستگاه های ذی ربط، قابل حل و فصل است.
کابینه دولت یازدهم، روز بیست و دوم مردادماه 96 به کار خود پایان داد و از بیست و چهارم همین ماه مجلس شورای اسلامی کار بررسی صلاحیت 17 وزیر پیشنهادی رئیس دولت دوازدهم را آغاز کرد. 9 نفر از وزیران پیشنهادی رئیس جمهوری برای فعالیت در کابینه دوازدهم در دولت یازدهم هم حضور داشتند که از جمله آنها دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی است که تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را بر عهده داشت.
7375 /1354
خبرنگار: سهیلا شیبانی نژاد ** انتشار دهنده: پروانه امانیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید