خانه / دسته‌بندی نشده / نیمی از قراردادهای پژوهشی دستگاه های اجرایی با دانشگاه ها منعقد شود

نیمی از قراردادهای پژوهشی دستگاه های اجرایی با دانشگاه ها منعقد شودبه گزارش گروه علمی ایرنا از وزارت علوم، دکتر وحید احمدی روز دوشنبه در اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه­ های کشور در تشریح سیاستگذاری‌ها در خصوص تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت تأکید کرد: انجام طرح پژوهشی ملی و صنعتی در آیین نامه جدید ارتقای اعضای هیات علمی جایگاه ویژه‌ای داشته و حتی در دانشگاه‌های سطح اول، انجام طرح پژوهشی ملی ارزش وتویی دارد.
وی افزود: براساس قوانین، برای فعالیت های مراکز تولیدی و صنعتی در بخش تحقیق و پژوهش مرتبط با دانشگاه ها، 10 درصد معافیت مالیاتی مصوب شده است.
دبیرکل شورای عالی عتف افزود: سامانه ساعت برای ثبت نیازهای پژوهشی دستگاه‌های اجرایی راه اندازی شده است و طبق مصوبه شورای عالی عتف، همه این دستگاه‌ها باید نیازهای پژوهشی خود را در این سامانه ثبت کنند تا در اختیار دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور قرار گیرد.
وی با اشاره به فعال شدن سامانه فرصت مطالعاتی در وزارت صنعت نیز گفت: هم اکنون تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در حال گذراندن فرصت مطالعاتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اظهار داشت: در راستای تحریک تقاضای دستگاه ها، قراردادهای مختلفی بین دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها منعقد شده است که قرارداد هزار میلیارد تومانی 9 دانشگاه برای افزایش ازدیاد برداشت از مخازن نفتی و 1200 طرح پژوهشی دانشگاه ها به ارزش 1200 میلیارد تومان با وزارت دفاع از جمله این موارد است.
علمی**9157
تنظیم: شوشتری* انتشار محتشمی پورانتهای پیام /*