هاشمی: گذر از شرایط دشوار و مشکلات کنونی شهر تهران مهم ترین خواست شهروندان استبه گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز چهارشنبه در نخستین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران افزود: شورای پنجم برای عبور از این شرایط دشوار و تامین خواست شهروندان نیازمند یاری نخبگان، کارشناسان و دلسوزان است و برهمین اساس با آغوش باز از پیشنهادات و نظرات کارشناسی و همچنین نظارت کارشناسان حوزه شهری استقبال می کنیم.
وی اظهار کرد: به همین منظور و برای خدمت بهینه به شهروندان و پیشگیری از بروز اختلاف به عنوان یکی از رویدادهای تلخ گذشته، حفظ انسجام میان اعضا از اصول اصلی و محوری اعضای شورای پنجم شهر تهران است.
هاشمی تصریح کرد: تاکنون انسجام در تصمیمات منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حفظ شده و تلاش می کنیم تا پایان دوره کاری نیز این شرایط تداوم داشته باشد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: تمایل و تاکید اعضای شورا بر تعمیق ارتباط خود با شهروندان است و ازاین رو دست یاری به سوی روحانیت، اساتید دانشگاه ، نخبگان، هنرمندان، مدیران شهری و اصحاب رسانه دراز می کنیم.
هاشمی تاکید کرد: اگرچه شورای پنجم متشکل از تمایل مردم به جریان سیاسی اصلاحات شکل گرفته اما امانتدار یکایک شهروندان تهرانی با هرسلیقه و دیدگاه سیاسی و فرهنگی هستیم.
وی ابرازامیدواری کرد که با عملکرد درست شورای پنجم، شائبه برخوردهای سلیقه ای و جناحی از عملکرد شورا در افکارعمومی به طور کامل از بین برود.
وی شوراها را یکی از نمادهای مهم مردم سالار در نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: شوراهای اسلامی به دلیل کمترین دخالت حاکمیت در انتخاب و تشکیل، مردم نهادترین بخش نظام محسوب می شود.
هاشمی همچنین از عملکرد شورای چهارم با تمامی نقاط قوت و ضعفی که داشت تجلیل کرد و افزود: همانگونه که عملکرد شورای پنجم خالی از نقاط ضعف و قوت نخواهد بود، باید قدردان تلاش تمامی اعضای شورای چهارم و همچنین مدیران شهرداری تهران باشیم.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه از عملکرد 12 ساله محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران نیز تقدیر کرد و گفت: بدون تردید کارنامه کاری ایشان نیز مانند هر مسئولی با نقاط قوت و ضعف همراه است که باید منصفانه ارزیابی شود.
وی درادامه یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت و گفت: ایشان یکی از چهره های خدوم انقلاب بودند که کارهای بزرگی را برای شهر تهران انجام دادند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: به عنوان نماینده شهروندان تهرانی امیدواریم با تدبیر مسئولان و برداشته شدن محدودیت هایی که برای برخی شخصیت های خدوم مردم ایجاد می شود، شاهد ارتقای وحدت ملی و افزایش اقتدار انقلاب و پیشرفت روزافزون کشور باشیم.
اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران امروز با قرائت سوگند نامه فعالیت رسمی خود را آغاز کردند.
به گزارش ایرنا، مراسم تحلیف و آغاز بکار شورای پنجم شهر تهران با حضور معاون سیاسی وزیر کشور ، استاندار تهران، رییس پلیس پایتخت، فرمانداران تهران، شمیرانات و شهرری و جمعی از نمایندگان مجلس برگزار شد.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران همچنین دراین جلسه، محمدعلی نجفی را با 21 رای به عنوان شهردار جدید پایتخت انتخاب کردند.
شورای پنجم شهر تهران 21 عضو دارد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه آقاامینی – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/1109/7244**1625انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید