هفته دولت؛ سیمای دستاوردهای انقلاب اسلامی-محمدرسول ابراهیمی اسفدن**هفته دولت فرصتی برای قدردانی از دولت ها و دولتمردانی است که از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همواره موجبات اقتدار نظام را فراهم آورده و حمایت میلیون ها نفر را به عنوان یک ملت کسب کرده اند.
آنچه مسلم است بعد از انقلاب اجرای حدود الهی و ایجاد جامعه ای سرشار از عدالت، امنیت و نظم هدف اصلی همه دولت ها بوده است و این نشان از همت جهادگونه مسئولانی است که جدای از تکبر و بزرگ بینی برای حفظ و اعتلای نظام تلاش کرده اند.
امام علی (ع) در نامه ای به مالک اشتر در این رابطه چنین می نویسند که «اگر با مقام و قدرتی که داری، دچار تکبر و یا خود بزرگ بینی شدی، به بزرگی حکومت پروردگار که برتر از توست بنگر که تو را از آن سرکش نجات می دهد، تندروی تو را فرو می نشاند و عقل و اندیشه ات را به جایگاه اصلی باز می گرداند».
معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) همواره دولتمردان را به ساده زیستی و خدمتگزاری بدون منت رهنمون می ساختند و همین رهنمون ها امروز باعث شده تا جمهوری اسلامی ایران به یکی از امن ترین کشورهای منطقه تبدیل شود.
هفته دولت هفته بیان واقعیت ها و اقدام هایی است که دلیل اصلی این همه پیشرفت و اقتدار شده است، هفته بیان موفقیت ها در همه حوزه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی است تا عامل دلگرمی ملت بزرگ ایران به نظام و انقلاب اسلامی شود.
فراز و نشیب ها در هر دولتی باعث تعیین سرنوشت و سازنده فرهنگ ملت است و جمهوری اسلامی ایران بعد از کاشتن بذر انقلاب تاکنون این فراز و نشیب ها را به گونه های مختلفی درک کرده که مهمترین آن هشت سال جنگ تحمیلی است و مقاومت و پشتیبانی ملت از نظام، جهان را متحیر کرد.
پس از گذشت مدتی از این دوران پدیده ای به نام ضد انقلاب درصدد پیاده سازی افکار شومش برای سست کردن پایه های نظام بر آمد اما باز هم پشتیبانی مردم از نظام، ثابت کرد که آن بذر امروز ریشه های بزرگی در این مرز و بوم گسترانیده که با خون علی محمدی ها و احمدی روشن ها محکم و استوارتر می شود.
دولت های مختلف به ویژه دولت تدبیر و امید تاکنون اقدام های شایسته ای را در جای جای کشور عزیزمان ایران از جمله استان خراسان جنوبی انجام داده اند اما با توجه به خشکسالی های 18 ساله، محرومیت و 460 کیلومتر مرز مشترک این استان با کشور افغانستان، می طلبد این منطقه به صورت ویژه دیده شود.
آب، راه آهن و جاده از مهمترین مشکل های این استان مرزی است که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید اقدام های قابل تاملی در این زمینه انجام شده یا در دست اجراست.
تامین آب با انتقال از خلیج فارس، راه آهن از طریق اتصال ریل کالشور به بیرجند مرکز خراسان جنوبی و جذب اعتبار 50 میلیارد تومانی برای 2 بانده شدن جاده بیرجند – قاین که وضعیت بسیار بحرانی به خود گرفته از مهمترین موضوع های مورد بررسی و اقدام در دولت تدبیر و امید بوده که امیدواریم با تحقق این گزینه ها گامی موثر در حل مشکلات اساسی این استان برداشته شود.
خراسان جنوبی با 151 هزار کیلومتر مربع مساحت پس از سیستان بلوچستان و کرمان سومین استان پهناور کشور است.
دوم تا هشتم شهریورماه به مناسبت شهادت «محمدعلی رجایی» و «محمدجواد باهنر» رییس جمهوری و نخست وزیر وقت در انفجار دفتر نخست وزیری، هفته دولت نام دارد.
**خبرنگار ایرنا در بیرجند
1042انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید