هفته فرهنگی خوزستان در برج میلاد نگاه‌های غبار آلود را از استان برمی داردبه گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی یکشنبه در نشست برگزاری هفته فرهنگی و اقتصادی خوزستان در تهران که در استانداری خوزستان برگزار شد اظهار کرد: هفته فرهنگی و اقتصادی خوزستان فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌‌های شناخته نشده استان است و می‌تواند نقش موثری در برجسته کردن حوزه فرهنگی استان ایفا کند.
وی با تاکید بر فرصت شمردن این هفته توضیح داد: خوزستان در همه زمینه های تاریخی، هنری صنایع دستی، گردشگری و … از پتانسیل خوبی برخوردار است برای همین باید شرایط سرمایه گذاری‌ در زیر ساخت‌های استان فراهم شود تا توانمندی‌های استان به منصه ظهور برسد و زمینه جذب سرمایه و تحقق رونق و اشتغالزایی فراهم شود.
شریعتی یادآور شد: کشورهای غربی با وجود مسایل و مشکلاتی که دارند اما همچنان در ظرفیت های موجود خودشان جذابیت ایجاد می کنند و برای استفاده از آنها تبلیغ می کنند که همین امر علاوه بر جذب گردشگران موجب جذب سرمایه گذاران نیز می شود.
وی با اشاره به برخی از ویژگی های خاص خوزستان گفت: در این استان سه اثر تاریخی ثبت جهانی داریم که قابل قیاس با استان های دیگر نیست اما تبلیغ و اطلاع رسانی مناسبی روی این موضوع صورت نگرفته ، حال انکه می توان از این ظرفیت فرهنگی برای رونق اقتصاد گردشکری بهره برد.
وی با اشاره به دلایل به تعویق افتادن برگزاری هفته فرهنگی در برج میلاد تهران بیان کرد: به خاطر تحولاتی که در شهرداری تهران رخ داد برگزاری هفته فرهنگی ـ اقتصادی خوزستان در تهران در زمانی که مشخص شده بود محقق نشد اما اکنون بر اساس جلسات وهماهنگی ها ،هفته فرهنگی خوزستان در پایان سال جاری یا سال آینده برگزار می شود.
وی بیان کرد: به منظور بهتر برگزار شدن این هفته در روزهای 16 و 17 شهریور برنامه هایی فرهنگی و هنری را به صورت مقدماتی در برج میلاد برگزار می کنیم.
هفته فرهنگی و اقتصادی خوزستان پیش از این قرار بود آذر ماه سال گذشته در تهران برگزار شود اما به دلایلی این امر میسر نشد.
بیش از 10 استان تا کنون هفته فرهنگی خود را در برج میلاد برگزار کردند، این هفته به منظور معرفی ظرفیت های فرهنگی و هنری هر استان در تهران برگزار می‌شود.
7164/6002
خبرنگار: عاطفه جوادی**انتشاردهنده : کبری آقازریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید