خانه / آشپزی / هلال احمر کمک های مردمی را برای زلزله زدگان جمع آوری می کند

هلال احمر کمک های مردمی را برای زلزله زدگان جمع آوری می کندشهرام میرزایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بروز زمین لرزه در مناطق غربی کشور به ویژه در استان کرمانشاه که منجر به جان باختن ، مصدوم و بی سرپناه شدن تعدادی زیادی ار هموطنان شده و پیرو منویات رهبری انقلاب بر حمایت همه جانبه از آسیب دیدگان،،سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در این راستا قدم بر می دارد.
وی اظهار کرد: بر این اساس این سازمان در راستای اهدف بشر دوستانه خود وظیفه دارد، با بهره گیری از همت و توان بالقوه خیرین ، داوطلبان و مردم و برای حمایت و همدردی با همنوعان و مردم آسیب دیده نسبت به برگزاری فراخوان جذب کمک های مردمی به صورت نقدی و غیر نقدی اقدام کند.
میرزایی افزود: بنابراین فراخون عمومی و اختصاصی جمع اوری کمک های نقدی و غیر نقدی برای مردم زلزله زده استان کرمانشاه و مناطق غربی در بازه زمانی 22 آبان لغایت چهار آذر امسال انجام می گیرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: رویکرد این فراخوان بر جمع آوری کمک های مردمی نقدی و غیر نقدی بوده و تاکید می شود برای حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستعمل اجتناب شود.
وی تاکید کرد: هم استانی ها می توانند کمک های نقدی را با شماره حساب 99999در بانک های ملت، صادرات، مسکن، دی،تجارت، سپه،پارسیان، شهر و اینده و به شماره حساب های بانک ملی 70270، 800300، ملت نیز به شماره حساب های 1404440،و 6104-3377-7006-4606 واریز کنند.
میرزایی افزود: علاوه بر ان هم استانی ها می توانند کمک های نقدی را از طریق شماره گیری با تلفن همراه *741*3*112#و یا *724# واریز کنند.
این مسئول همچنین لیست اقلام مورد نیاز برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه را شامل ،پتوی سالم و تمیز، لوازم گرمایشی ، چادر ، کنسرو و خشکبار و آب معدنی ، لوازم بهداشتی ، داروهای ضروری ، شیر خشک و وسایل بهداشتی نوزاد اعلام کرد که شهروندان می توانند کمک ها را به جمعیت هلال احمر استات تحویل دهند.
به گزارش ایرنا زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 33.9 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده زیان ها و آسیب های زیادی در استان های کرمانشاه و ایلام به بار آورده است.
خبرنگار: اعظم شامی ***انتشار: اسماعیل جهانبخش
7320/8068انتهای پیام /*