خانه / دسته‌بندی نشده / همایش ملی ادبیات مقاومت در دانشگاه کوثر بجنورد برگزار می شود

همایش ملی ادبیات مقاومت در دانشگاه کوثر بجنورد برگزار می شودبه گزارش ایرنا علیرضا حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران این استان اظهار کرد: این همایش در پایگاه اسنادی علوم جهان اسلام نیز به ثبت رسانده ایم.
وی محور های این همایش ملی را گستره ادبیات مقاومت، انعکاس مضامین دینی در ادبیات مقاومت، سیمای خانواده در ادبیات مقاومت، بررسی جایگاه مدافعان حرم در اشاعه فرهنگ مقاومت، ادبیات مقاومت و هنر و … عنوان کرد.
وی محورهای ویژه خاص این استان را نیز شامل بررسی جلوه های مقاومت در شعر شاعران خراسان شمالی, بررسی مولفه های مقاومت در آثار ادبی خراسان شمالی، نقش دانشگاه های خراسان شمالی در اشاعه ادبیات مقاومت، نقش بسیج دراشاعه فرهنگ مقاومت و …ذکر کرد.
حسینی گفت: این همایش در دو روز برگزار خواهد شد که در روز اول نشست های تخصصی، پنل ها و سخنرانی ها است و در روز دوم نیز اردوی تفریحی، فرهنگی و گردشگری برای ارائه کننده های مقاله خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه تاکنون 30 مقاله به دبیرخانه این همایش ملی ارسال شده است افزود: دانشگاه های پیام نور، آزاد، دولتی، دانشگاه فرهنگیان و علوم قرآنی با دبیر خانه همکاری داشته اند.
دانشگاه کوثر تنها مرکز آموزش عالی تک جنسیتی در استان خراسان شمالی است.
در استان خراسان شمالی بیش از 40 هزار دانشجو در دانشگاه های دولتی، پیام نور، آزاد و سایر تحصیل می کنند.
3007/6042/ خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده : سید حسین قدسیانتهای پیام /*