هویت مظنون حمله تروریستی مقابل کاخ باکینگهام افشا شدبه گزارش بامداد جمعه ایرنا و به نقل از رسانه های انگلیسی، ‘محی سنت چودری’ که برای افشای هویت خود و شرح ماوقع در دادگاه ‘وستمینستر’ حاضر شده بود، به جرم مقدمه چینی برای انجام اقدام تروریستی در 25 آگوست گذشته متهم شد.
او که به گفته منابع انگلیسی راننده شرکت اوبر است، جمعه شب گذشته پس از آنکه خودرو خود را در کنار خودروی پلیس در مقابل کاخ باکینگهام متوقف می کند، بازداشت می شود. پلیس می گوید که در خودروی او یک شمشیر سامورایی پیدا کرده و به همین خاطر با وی درگیر شده است.
بر اساس گزارش پلیس، سه تن از ماموران پلیس در جریان عملیات دستگیری او زخمی شدند.
اسناد منتشر شده حاکی از آن است چودری ساعت 6 و نیم جمعه گذشته منزل خود در منطقه ‘لوتن’ را به سمت کاخ سلطنتی ویندزور ترک کرده است؛ اما دستگاه مسیریاب او را به یک کلوپ شبانه به نام ویندزور راهنمایی می کند. وی سپس راهی مرکز شهر لندن شده و در حدود ساعت 8:15 نزدیک کاخ باکینگهام می شود.
بر اساس حکم دادگاه، وی همچنان در بازداشت خواهد ماند و پرونده اش به دادگاه جنایی ‘اولد بیلی’ ارجاع می شود.
منابع انگلیسی می‌گویند که در جریان حادثه جمعه گذشته ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام حضور نداشته است.
سطح هشدار تروریستی در انگلیس از آگوست سال 2014 میلادی به سطح ‘شدید’ ( سطح چهار از مجموع پنج سطح ) رسیده که به این معنا است حمله تروریستی در این کشور به شدت محتمل است.
در صورتی که اوضاع امنیتی جزیره به بدترین حالت خود برسد، سطح هشدار امنیتی به سطح «بحرانی» می رسد و این بدان معناست که «وقوع یک حمله قریب الوقوع تروریستی انتظار می رود.»
اروپام ** هـ ن **انتشاردهنده: عزیز موسویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید