وحدت بین شیعه و سنی راهبرد اساسی نظام جمهوری اسلامی استبه گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی سه شنبه شب در همایش عالمان خدوم سیستان و بلوچستان در مسجد جامع زاهدان، اظهار داشت: وحدت بسیار خوبی در این استان بین شیعه و سنی وجود دارد.
وی بیان کرد: مرحوم آیت الله کفعمی و مرحوم مولوی عبدالعزیز (امامان جمعه فقید شیعه و سنی زاهدان در اوایل انقلاب) پایه ها و ستون های وحدت در سیستان و بلوچستان بودند.
وی ادامه داد: در نهان و خلوت این عزیزان همیشه سخن از وحدت بین شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان مطرح بود.
وی تصریح کرد: امروز جوانان باید زندگی بزرگان و شخصیت های برجسته ی شیعه و سنی نظیر مولوی عبدالعزیز و آیت الله کفعمی را که مظهر وحدت در سیستان و بلوچستان بودند مطالعه و در راستای خواسته های این بزرگواران قدم بردارند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امنیت کنونی کشور مرهون بیداری ملت، سپاه پاسداران، بسیجیان و نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی است.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار داشت: مردم در مقابل توطئه های استکبار جهانی همچون سدی مستحکم هستند که هیچ قدرتی نمی تواند آنان را از پای در نمی آورد.
وی بیان کرد: فرهنگ دینی مردم بزرگترین سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
وی تصریح کرد: بصیرت و دشمن شناسی مردم مستحکم ترین دژ در مقابل توطئه های استکبار جهانی است.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر بصیرت افزایی تاکید فراوانی دارند و آن را نقطه مقابل توطئه های دشمن می دانند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: مهمترین نقش علما و هدایتگران بشر آن است که مراقبت کنند تا جامعه به انحراف کشیده نشود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار داشت: مستکبران جهان عالمان دینی را به دلیل روشنگری و بصیرت افزایی در جامعه برنمی تابند.
وی بیان کرد: یک انسان سعادتمند و با بصیر باید راههای آسیب شناسی دین خودش را بداند تا دچار انحراف فکری و اخلاقی نشود.
وی تصریح کرد: چنانچه راههای آسیب شناسی دین را به خوبی نشاسیم به هر میزان هم که ایمان قوی داشته باشیم باز هم دچار انحراف فکری و اخلاقی می شویم.
وی با اشاره به اهمیت اخلاق مداری در جامعه افزود: فلسفه بعثت پیامبر اسلام(ص) احیای مکارم اخلاقی بود.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اقدامات ددمنشانه داعش گفت: استکبار به سربازان پیاده نظام خود در قالب داعش که جان انسان‌ها را می گیرند چنین القا کرده‌ که با این کشتارها به بهشت می‌ روند.
وی اظهار داشت: عالمان دین باید از افکار و اندیشه مردم مراقبت کنند تا گرفتار جهل و نادانی نشوند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی روز سه شنبه به منظور دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان و علمای شیعه و سنی به زاهدان سفر کرده است.
3213**6081 خبرنگار: اکبر نوری**انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید