وزیر تعاون:ساماندهی ته لنجی اقدام مثبت دولت برای معیشت مرزنشینان استبه گزارش ایرنا، علی ربیعی روز پنج شنبه درآئین بهره برداری از چهار طرح بندری دراستان بوشهر افزود: براساس مصوبه هیات وزیران در هر شناور برای 6 نفر اشتغالزایی مستقیم صورت می گیرد که این امر به کاهش بیکاری در استان بوشهر کمک می کند.
وی بیان کرد: همچنین با پیوستن ملوانان به جمعیت زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی دریانوردان از مزایای قوانین حمایتی این سازمان بهره مند می شود.
وزیر تعاون افزود: به منظور کاهش بیکاری در استان بوشهر سند اشتغال تعریف شده تا از این طریق وضعیت اشتغال نیروهای بومی این استان سرعت بیشتری به خود گیرد.
ربیعی در ارتباط با منطقه آزاد تجاری صنعتی بوشهر نیز گفت: این مهم بعنوان یکی از مصوبه های هیات وزیران در انتظار تصویب و رای نمایندگان مجلس است که در صورت تحقق می تواند به رونق بندر بوشهر بویژه در حوزه گردشگری کمک شایانی کند.
وی ادامه داد: در دولت یازدهم 500 کیلومتر پروژه بزرگراهی برای استان بوشهر پیش بینی شد که در این ارتباط تاکنون 150 کیلومتر آن تحقق پیدا کرده و زمینه برای اجرای سایر پروژه های باقی مانده نیز تسریع می شود.
ربیعی در ارتباط با طرح های افتتاحی بندر بوشهر نیز گفت: این طرح ها با اعتبار 288 میلیارد ریال اجرا شده که اهم آن در زمینه فعالیت کشتی های نجات برای کاهش مخاطرات دریایی و همچنین بهسازی و تعمیر چند اسکله در سطح بندر بوشهر است.
7212/6045**خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده: اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید