ونزوئلا مکرون را به دخالت در امور این کشور متهم کردبه گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ونزوئلا امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه را به دخالت در امور داخلی این کشور متهم کرد.
وزارت خارجه ونزوئلا اظهارات مکرون را مبنی بر اینکه ‘نیکلاس مادورو در کشوری بحران زده دیکتاتوری ایجاد کرده’، ناامید کننده توصیف و به شدت محکوم کرد.
مکرون این اظهارات را که شدیدترین نمونه در میان سران کشورهای اروپایی بود، روز سه شنبه بیان کرده بود.
وزارت خارجه ونزوئلا همچنین سخنان مکرون را دخالت آشکار در امور داخلی این کشور دانست و افزود: اینها حمله به نهادهای ونزوئلاست و ظاهرا از علایق امپریالیستی نشات می گیرد.
به گزارش ایرنا، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا ماه گذشته اقدام به برگزاری انتخابات مجلس موسسان قانون اساسی کرد که در پی آن این مجلس برای بازنویسی قانون اساسی و احتمالا حذف برخی نهادهای حکومی تشکیل شد.
این مجلس که از سوی کنگره ونزوئلا و برخی کشورهای منطقه آمریکای لاتین مورد انتقاد است، در اولین اقدام خود اختیارات قانون گذاری کنگره را تصاحب کرد و برخی مخالفان را تحت پیگرد قرار داد.
در حالی که منتقدان مادورو، وی را به ایجاد دیکتاتوری از طریق این مجلس متهم می کنند، وی مجلس موسسان قانون اساسی را تنها راه خروج از بحران چندماهه در این کشور قلمداد می کند.
ونزوئلا طی ماه های گذشته با یک بحران عمیق اقتصادی و سیاسی دست به گریبان بوده که موجب گرانی و کمبود شدید کالاهای اساسی و همچنین کشته شدن دهها تن شده است.
شبد**9416**9122**مترجم: علیرضا آقازاده** انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید