ویژگی های بارز یک انسان خودشیفته

آدمهای خودشیفته میتونن تاثیر زیادی رو آدمهای دور و برشون بذارن. اگه تا حالا با یکی از این آدمها برخورد داشتید، میدونید که مراوده باهاشون میتونه اعتماد به نفس آدم رو پایین بیاره و همیشه این حس رو ایجاد کنه که ما از اونها پایین تر هستیم. اوضاع وقتی سردرگم کننده میشه که نمیدونیم این آدم واقعا با اعتماد به نفس و لایقه یا صرفا خود شیفته است؟ چطوری میشه فرق بین یک آدم خودشیفته و یک آدم با اعتماد به نفس بالا رو تشخیص داد؟

 

چند نشانه از اینکه با یک خود شیفته سروکار دارید

1. اعتماد به نفس زیادی

یکی از چیزهایی که میشه به سرعت درباره آدمهای خودشیفته شناسایی کرد، اینه که خیلی از خود راضی و خود مرکز هستند. اما با این حال، کسانی هستند که اعتماد به نفس بالایی دارند و دلیل پشت این اعتماد به نفس دستاوردها و نکات مثبت شخصیتی شون هست.

با اینکه یک آدم خودشیفته خودش رو از بقیه بالاتر میبینه، اما به اندازه کافی از خودش راضی نیست. اعتماد به نفس شکننده ای داره که ممکنه هر لحظه ترک برداره.

2. خودشیفته ها از تمجید استقبال میکنند

یه آدم خودشبفته از هیچ چیزی به اندازه اینکه آدمها دورش جمع بشن و ازش تعریف کنن لذت نمیبره. حتی اگه این تعریف و تمجید مبالغه آمیز باشه، خودشیفته کلمه به کلمه اون رو باور داره و احتمالا توی ذهنش فکر میکنه بالاخره وقتشه که قدرم رو بدونند!

3. عاشق کارهای بزرگ هستند

خودشیفته ها عاشق انجام دادن کارهای بزرگ هستند. شاید به همین دلیل باشه که تعداد زیادی از اونها رو در برنامه های تلویزیونی و سرگرمی های دیگه میبینیم. معلومه که عاشق توجه هستند.

 

خودشیفته ها عاشق انجام دادن کارهای بزرگ هستند

4. خودشیفته ها عمیقا درگیر حسادت اند

خیلی از آدمها تجربه حس عجیب حسادت رو هر چند وقت یکبار میچشند. خودشیفته ها عمیقا درگیر مقایسه خودشون با دیگران هستند. این یعنی لذت خودشون رو از بی ارزش کردن دیگران و بالا بردن خودشون بدست میارن. طبیعتا آدمهای رقابتی هستند و کم پیش میاد شکست بخورن.

5. همذات پنداری را نمیشناسند

یه آدم خودشیفته اهمیت زیادی برای آدمهای دیگه قائل نمیشه، بلکه بیشتر به فکر رفع نیازهای خودش هست. نیازهای خودش هم ساده است: اینکه توسط دیگران پرستیده بشه.

 

خودشیفتگی

6. همیشه بی قرار

بعضی خودشیفته ها توانایی نگهداری ارتباطات و گرایشات خود را دارند، اما خوشیفته های بیقرار، به خاطر هر انتقاد کوچک به جوش میان و احساس عدم امنیت بهشون دست میده. به همین خاطر هست که مدام به دنبال دوست های جدید، یا بهتر بگم، تماشاچی های جدید هستند.

Save

دیدگاهتان را بنویسید