پرداخت تسهیلات بهین یاب به بخش تولید باید سرعت بگیردبه گزارش ایرنا، علی پرزحمت شنبه شب در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین افزود: از آغاز مرحله جدید ثبت نام متقاضیان در سامانه بهین یاب برای دریافت تسهیلات رونق تولید تاکنون 475 واحد و طرح تولیدی در استان ثبت نام کرده اند.
به گفته وی، از میان واحدهای ثبت نام کننده برای دریافت این نوع تسهیلات بانکی تاکنون استعلام 451 فقره صورت گرفته که 320 مورد آن با پاسخ مثبت روبرو بوده است.
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین ادامه داد: تعداد بازدیدهای صورت گرفته از سوی دستگاه ها و بانک ها از واحدهای متقاضی دریافت تسهیلات، 210 مورد بوده که 150 مورد آن مورد تصویب کمیته بررسی قرار گرفته و 131 فقره نیز مصوب کارگروه اصلی واقع شده است.
وی اضافه کرد: در مرحله جدید پرداخت تسهیلات رونق تولید، تاکنون 9 فقره وام بهین یاب به میزان 49 میلیارد ریال از سوی بانک های عامل استان به متقاضیان پرداخت شده که از این نظر استان قزوین همچنان رتبه نخست را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
پرزحمت یادآور شد: استان قزوین در حوزه درخواست تسهیلات بهین یاب و در بخش سرمایه ثابت با ثبت نام 186 فقره رتبه چهارم، در بخش سرمایه در گردش با 550 فقره رتبه 6 و در بخش معدن نیز با 26 فقره ثبت نام رتبه سوم کشور را دارد.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در این نشست گفت: تاکنون 273 متقاضی در بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند.
حمیدرضا تبسمی ادامه داد: از این تعداد تاکنون استعلام 237 متقاضی انجام شده که پاسخ 119 فقره مثبت بود، 22 فقره در مرحله استعلام رد شدند و 96 فقره نیز در انتظار پاسخ استعلام خود هستند.
وی یادآور شد: بیشترین تعداد ثبت نام شدگان در بانک کشاورزی با 144 مورد بوده که 52 درصد متقاضیان را شامل شده و 48 درصد نیز به سایر بانک ها محول شده اند.
تبسمی با اشاره به اینکه در مرحله جدید پرداخت ها از سامانه بهین یاب هیچ گونه تسهیلاتی به متقاضیان کشاورزی داده نشده است، افزود: امیدواریم بانک ها توجه بیشتری را به ارائه تسهیلات به این بخش داشته باشند.
بهین یاب بخشی از تسهیلات طرح رونق تولید است که به واحدها و طرح های تولیدی متقاضی که در سامانه مربوطه ثبت نام کرده اند و واجد شرایط هستند، اعطا می شود.
8054*3013
خبرنگار: رضا اسدی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
پاسخی بگذارید