پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در گالیکش 56درصد افزایش یافتحسین یازرلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این درحالی است که صاحبان پروانه فعال تجاری در شهرستان مینودشت در همین مدت 75 درصد کمتر از سال قبل مالیات بر ارازش افزوده به حساب دارایی واریز کرده اند.
وی با بیان اینکه کلیه دریافتی ها از محل مالیات بر ارزش افزود به حساب شهرداری ها و دهیاری های شهرستان مربوطه واریز می شود، گفت: در چهار ماه اول امسال در شهرستان مینودشت بیش از 2 میلیارد ریال و در گالیکش حدود 6/5 میلیارد ریال به حساب شهرداری و دهیاری های این دو شهرستان واریز شده است.
شهرداران مینودشت و گالیکش نیز در تماس خبرنگار ایرنا اعلام کردند که معمولا 50 درصد این وصولی ها برای پروژه های عمرانی و مابقی در خصوص مسائل جاری هزینه میشود.
بخشداران مرکزی و لووه شهرستان گالیکش نیز در گفت و گو با خبرنکار ایرنا گفتند: وصولی های مالیات بر ارزش افزود افزوده با توجه به نیاز هر روستا در امور پروژه های عمرانی و نیز هزینه های جاری دهیاری ها هزینه می شود.
فرماندار گالیکش مستقل نبودن اداره دارایی این شهرستان را از مشکلات این حوزه برشمرد و گفت: استقلال یافتن این اداره و تامین نیروی انسانی مورد نیاز آن، قطعا’ تاثیر بسزائی در جلو گیری از تلف شدن وقت، افزایش وصولی های مربوط به امور مالیاتی از کسبه وفعالان اقتصادی و نیز رشد و توسعه عمران وآبادانی منطقه خواهد داشت.
حسن خسروی گفت: با توجه به حجم بالای کار، وصولی بالای مالیات از واحدهای تولیدی و سایر کسبه همچنین استیجاری بودن محیط کار و با امکانات کم اداری، واحد امور مالیاتی شهرستان گالیکش با تنها 3 نیروی اداری، همان کاری را انجام می دهد که ادارات امور مالیاتی شهرستان های مجاور با تعداد بالغ بر 25 نیرو در ساختمان های دولتی و امکانات مطلوب انجام می دهند.
7481/1860
خبرنگار: یحیی فارسیانی ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید