پیکرهای دانش آموزان جان باخته هرمزگانی عصر امروز در بندرعباس تشییع می شوددر این اطلاعیه که نسخه ای از آن شامگاه جمعه در اختیار ایرنا قرار گرفته آمده است: با نهایت تالم و تاسف به اطلاع کلیه همکاران و آحاد مردم می رساند مراسم تشییع پیکرهای مطهر و معصوم جان باختگان حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان دختر هرمزگانی در مسیر بندرعباس – داراب روز شنبه 11 شهریور ماه راس ساعت 17 در گلزار شهدای بندرعباس برگزار می شود.
در این اطلاعیه از همکاران فرهنگی و آحاد مردم دعوت شده است در مراسم تشییع حضور بهم رسانند.
پیکرهای جان باختگان پس از تشییع در بندرعباس برای تشییع و خاکسپاری به زادگاهشان در شهرهای میناب و رودان و جزیره هرمز انتقال خواهد یافت.
حادثه واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش آموز عضو تشکیلات فرزانگان استان هرمزگان ساعت سه و 59 دقیقه بامداد جمعه در شهرستان داراب روی داد و در این حادثه هفت دانش آموز، سرپرست آنها و همچنین کمک راننده اتوبوس جان باختند.
راننده این اتوبوس که از نظر جسمانی، سالم است، بازداشت و پرونده قضایی برای پیگیری دقیق ابعاد مختلف این حادثه تشکیل شد.
این اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی بود که با هدف شرکت در اردوی ملی فرزانگان راهی شیراز شده بودند.
2 اتوبوس دیگر نیز حامل دانش آموزان هرمزگانی به مقصد شیراز بودند که به دنبال این حادثه ، سرنشینان آنها در باشگاه فرهنگیان شهر داراب اسکان داده شدند.
30 مورد سیتی اسکن، 72 مورد xray ، پنج مورد تصویربرداری پزشکی و 16مورد سونوگرافی برای 34 مصدوم این حادثه انجام شد.
یک نفر از مصدومان نیاز به قطع اندام فوقانی و تحتانی دارد و دانش آموز مصدوم دیگر نیازمند قطع اندام فوقانی است.
رضا صادقی خواننده مشهور هرمزگانی کنسرت دیشب خود در بندرعباس را به احترام دانش آموزان جان باخته در سانحه واژگونی اتوبوس در داراب فارس لغو کرد.
در پی جان باختن شماری از دانش آموزان هرمزگان در سانحه واژگونی اتوبوس، امروز شنبه در استان هرمزگان عزای عمومی اعلام شد.
در این حادثه که بامداد روز جمعه دهم شهریورماه جاری روی داد، مهرنوش ناصری، مطهره دلاوری، مینا جمشیدی، شیدا امانی، شیوا مبینی، فاطمه صادقی نسب و زهرا زرنگار دانش آموزان جان باخته این حادثه تلخ هستند.
جمعی از مردم بندرعباس نیز به یاد و احترام جان باختگان این سانحه شامگاه جمعه در نزدیکی امامزاده شاه محمد تقی (ع) بندرعباس شمع روشن کردند.
7195/ 7408
خبرنگار: رقیه غلامی زاده * انتشار: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید