چهارمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران در تهران برگزار می شودبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دبیر اجرایی چهارمین همایش نقشه برداری مغز ایران در نشست خبری این همایش در پژوهشکده علوم و فناوری پزشکی دانشگاه شهید بهشتی گفت: در این همایش حدود 10 مهمان خارجی از 4 کشور آلمان، دانمارک، آمریکا و انگلیس حضور خواهند یافت.
دکتر مسعود طهماسیان اظهار کرد که ارتباط با افراد برجسته بین المللی، بیان آخرین دستاوردهای علمی و ارایه نتایج تحقیقات از جمله اهداف این همایش اعلام کرد و افزود: در صدد گسترش ارتباطات بین المللی بین دانشجویان و استادان برجسته خارجی هستیم.
وی اظهار کرد که همکاری علمی خوبی بین دانشجویان و استادان برجسته ای که در همایش دوره قبل شرکت کردند، ایجاد شده است.
طهماسیان برگزاری 3 کارگاه آموزشی و 80 سخنرانی را از جمله برنامه های این همایش اعلام کرد و گفت: افراد برجسته آخرین یافته های خود را در این همایش ارائه می کنند.
دبیر اجرایی چهارمین همایش نقشه برداری مغز ایران به استقبال خوب شرکت کنندگان داخلی اشاره کرد و گفت: تا کنون حدود 350 نفر از داخل کشور در این همایش ثبت نام کردند.
وی به نصب دستگاه تصویربرداری عملکرد مغز در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این دستگاه هفته آینده در بیمارستان فارابی کرمانشاه نصب خواهد شد.
طهماسیان ادامه داد که سعی می شود این دستگاه علاوه بر تهران در سایر شهرها نصب شود تا محققان بتوانند پژوهش های لازم را در این زمینه انجام دهند.
علمی ** 1201 ** 1440
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید