کارآمدی و شایستگی بدور از نگاه قومی و سلیقه ای باید ملاک انتخاب شهردار باشدعبدالعزیز بلوچزهی روز سه شنبه در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان و دیدار با خبرنگاران این مرکز اظهار داشت: یکی از معضلاتی که در کنار کمبود اعتبارات می تواند به توسعه و رونق شهرهای سیستان و بلوچستان ضربه بزند داشتن تفکر سلیقه ای و قومیتی در انتخاب شهردار از سوی اعضای شورای شهر است.
وی تاکید کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب اعضای شورای هر شهر باید در انتخاب شهردار بدور از هر نگاه سیاسی و سلیقه ای تنها با مد نظر قرار دادن شایستگی و توانمندی افراد اقدام کنند تا چهره شهرها متغیر و متحول شود.
وی عمده مشکلات شهرداری های سیستان و بلوچستان را کمبود اعتبارات، دوری از مرکز، خشکسالی های پی درپی که سبب کاهش درآمد شده، آلودگی هوا ناشی از ریزگردها، تعریف نشدن زیر ساخت های شهری در برخی مناطق و نبود برنامه جامع و سازنده ذکر کرد.
وی با بیان اینکه هم اینک 37 شهر در سیستان و بلوچستان دارای شهرداری هستند گفت: کمبود اعتبارات و در آمد مهمترین مشکل شهرداری های استان است که آسیب های جدی را به ارائه خدمات و غیره وارد کرده است.
وی درآمد پایدار شهری و مدیریت پایدار که مورد تاکید رئیس جمهوری در روز روستای سال 93 بود را از جمله راهکار مناسب برای رفع مشکلات شهرداری ذکر کرد.
رئیس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان همچنین فرهنگ سازی در نگهداری فضای سبز و دیگر امکانات شهری را در کنار تقسیم مناسب اعتبارات شهری به شهرهای کمتر توسعه یافته از دیگر راهکارهای رفع مشکلات شهرداری استان ذکر کرد.
وی گفت: امروز بسیاری از شهرهای سیستان و بلوچستان قابلیت جذب سرمایه گذار در بخش های مختلف اقتصادی و فرهنگی و غیره را دارد که متاسفانه به دلیل ارائه چهره نامناسب و ناامن از استان در گذشته این مهم در وضعیت کنونی با وجود تلاش رسانه های تاثیر گذار همچون خبرگزاری جمهوری اسلامی در معرفی چهره واقعی استان محقق نشده است و در این زمینه نیازمند تلاش بیشتر هستیم.
وی با بیان اینکه مردم سیستان و بلوچستان همواره با جان و دل از مرزهای ایران حفاظت و دفاع کرده اند، گفت: ضروری است از ظرفیت های نخبگان و فرهیختگان این استان در سطح کلان ملی استفاده شود تا هم نیروهای توانمند بتوانند توان و تخصص خود را به نمایش بگذارند و هم سیستان و بلوچستان از پشتوانه های قوی در مرکز کشور برخوردار شود.
بلوچزهی از خبرگزاری جمهوری اسلامی به سبب بکارگیری نیروهای توانمند شیعه و سنی در این استان قدردانی کرد و گفت: نگاه این رسانه مهم دولتی بدور از مسائل قومی و مذهبی و تنها با هدف به انجام رساندن رسالت سنگین اطلاع رسانی در معرفی ظرفیت ها و استعدادهای این استان قابل تقدیر است و باید این نگاه در تمامی بخشها تعمیق و گسترش یابد تا چهره واقعی این استان برای هموطنان و سرمایه گذاران و گردشگران داخلی و خارجی به خوبی معرفی شود.
رئیس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این استان از امنیت بسیار خوبی برخوردار و زمینه برای سرمایه گذاری فراهم شده است به همین سبب از عموم صاحبان سرمایه بومی و غیر بومی و مسئولان مملکتی درخواست می کنیم برای توسعه و پیشرفت این منطقه دست در دست هم گذاشته و ضمن شکوفا کردن استعدادها و ظرفیت های استان به اشتغال و توسعه کمک کنند تا روز بروز شاهد پیشرفت شرق کشور باشیم.
وی همچنین از اعضای شوراهای اسلامی دوره پنجم خواست با تهیه برنامه های جامع و انتخاب شهرداران متخصص و توانمند به توسعه شهرها توجه ویژه داشته باشند.
7316** 6081 خبرنگار: عصمت جهانی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید