کشف اختلاس هفت میلیارد ریالی رئیس سابق بانک در اراکبه گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نورالدین حسینی افزود: چندی پیش نماینده حقوقی یکی از بانک ها گزارشی در خصوص برخی تخلفات در یک فقره پرونده تسهیلاتی در یک شعبه بانکی را به پلیس آگاهی استان اعلام که بلافاصله بررسی تخصصی موضوع به تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی ارجاع شد.
وی ادامه داد: در تحقیقات مقدماتی انجام شده مشخص شد که رئیس سابق یکی از شعب بانکی در شهر اراک با استفاده از اسناد و مدارک صوری و غیرواقعی اقدام به تشکیل یک فقره پرونده تسهیلاتی به نام اقوام نزدیک خود نموده و مبلغ بیش از سه میلیارد ریال از وجوه دولتی به صورت غیرقانونی در قالب تسهیلات به وی پرداخت شده و بعد از گذشت چندین سال شخص وام گیرنده نیز از بازپرداخت تسهیلات خودداری نموده و بدهی تسهیلاتی او بعد از گذشت چند سال به حدود هفت میلیارد ریال رسیده است.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان کرد: با آغاز بررسی های کارشناسی کارآگاهان پلیس مشخص شد که در حدود سه سال قبل پرونده تسهیلاتی در این شعبه بانکی افتتاح و با تبانی و تخلفات رئیس بانک و کارمند ارزیاب شعبه، مبلغ بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات به فردی پرداخت شده و در این پرداخت تسهیلاتی از زمان افتتاح حساب و در بیشتر اوراق تسهیلاتی نیز مدارک و امضا ها جعلی و صوری است.
وی ادامه داد: پس از بررسی دقیق مستندات لازم و اظهارات مطلعان و متهمان پرونده مشخص شد، اتهامات، اختلاس ، اعمال نفوذ من غیرحق، جعل و استفاده از سند مجعول در این پرونده تسهیلاتی انجام شده است.
سرهنگ حسینی گفت: در ادامه تحقیقات پلیس رئیس سابق بانک و کارمند ارزیاب شعبه احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند و سرانجام پس از تکمیل تحقیقات و اثبات کامل جرم ، پرونده به دادسرا گزارش شد.
وی اضافه کرد: با تکمیل تحقیقات سرانجام متهمان چون راهی برای فرار از تعقیب و عدم استرداد بیت المال نداشتند ، بلافاصله نسبت به تسویه کل بدهی خود به مبلغ تقریبی هفت میلیارد ریال به سیستم بانکی اقدام کردند و پرونده تشکیلی برای ادامه رسیدگی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.
استان مرکزی یک میلیون و 414 هزار نفر جمعیت و 12 شهرستان دارد.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید