کمیته ویژه فنی برای استانداردهای بین المللی بازیافت آب تشکیل شدبه گزارش یکشنبه پژوهشگاه استاندارد، نشست تاسیس کمیته فنی متناظر ایزو TC282 :Water Reuse (بازیافت آب) با حضور کارشناسان بخش آب و فاضلاب و محیط زیست اداره های کل آب و فاضلاب و محیط زیست سراسر کشور، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت، وزارت دفاع و پشتیبانی، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه های معتبر در دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.
در این نشست پس از رای گیری میان اعضای حاضر در جلسه «ناهید رشتچی» از شرکت آب و فاضلاب استان البرز به عنوان رییس کمیته، «رامین عزتی» عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی به عنوان نایب رییس و «شکوفه شارخی رضایی» از پژوهشگاه استاندارد به عنوان دبیر این کمیته، انتخاب شدند.
این کمیته فنی در زمینه تدوین استانداردهای بین المللی در بخش بازیافت آب، با مشارکت همه ذینفعان در کشور فعالیت می کند.
دبیرخانه این کمیته فنی، در پژوهشگاه استاندارد مستقر شد.
به گزارش ایرنا، پژوهشگاه استاندارد به عنوان مهم ترین مرجع پژوهشی و تحقیقاتی نظام استانداردسازی در کشور و نیز پل ارتباطی بین مرکزهای تولید و بکارگیری علم شناخته می شود.
این پژوهشگاه با هدف تکمیل زنجیره علمی ‌کشور و کسب اعتماد ملی نسبت به محصولات و خدمات، درصدد است ضمن هدایت دانشگاه ها و مرکزهای پژوهشی در یک بستر مناسب، به رفع نیازهای علمی‌ استانداردسازی، مقدمات ‘تبدیل یافته‌های علمی‌کشور به استاندارد’ و ‘تدوین استانداردهای پژوهش محور’ اقدام کند.
معرفی و انتقال پیشرفت‌های علمی ‌به صنایع، مرکزهای خدماتی و جامعه از دیگر وظایف این پژوهشگاه است.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام ** 3065 *1961* تنظیم: محمد ملک دار* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید