گلایه فرماندار قوچان از استفاده آب شرب برای مصارف کشاورزی و احشامعلیرضا قامتی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در بازرسی ‌های اخیر مشاهده شد که در برخی اراضی این شهرستان از آب شرب برای آبیاری محصولات کشاورزی استفاده می ‌شود.
وی همچنین با بیان اینکه هشت درصد از آب شرب می ‌تواند برای احشام استفاده شود افزود: این رقم تا 10 درصد نیز پذیرفتنی است اما در روستاها و مجتمع‌ های دامپروری تا 30 درصد آب شرب برای احشام استفاده می شود.
وی اظهار کرد: با این روند در صورت اجرای پروژه ‌های آبرسانی نیز با کمبود آب مواجه خواهیم شد.
قامتی از مشکل کمبود آب به ‌عنوان مشکل جدی در سطح ملی، استانی و شهرستانی یاد کرد و گفت: برخی روستاهای این شهرستان از آب ‌رسانی سیار استفاده می‌ کنند که پروژه ‌های مربوط به مجتمع ‌های آبرسانی باید به ‌موقع اجرا شود.
وی همچنین از بهره برداری 100 طرح عمرانی با هزینه 446 میلیارد ریال طی هفته دولت در این شهرستان خبر داد و افزود: 86 طرح از این تعداد توسط بخش دولتی با هزینه 306 میلیون ریال و 14 طرح نیز توسط بخش خصوصی با هزینه 140 میلیارد ریال اجرا شده است.
وی اظهار کرد: علاوه بر آن اجرای 20 طرح نیز با اعتبار یکصد میلیارد ریال طی هفته دولت در این شهرستان آغاز می شود.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه‌ های خبری و تصویری فعال است.
7501 / 6053 خبرنگار: حبیبه احسنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید