گیلان به قطب صنایع سلولزی کشور تبدیل شده استبه گزارش خبرنگار ایرنا علی منتظری روز پنجشنبه در نشست صمیمی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی در رشت اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 100 طرح قابل اجرا در استان موجود است که حدود نیمی از آنها ، بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در زمان بهره برداری اشتغالزایی برای 21 هزار نفر را به همراه دارد.
وی با اشاره به رسیدن گیلان به رتبه هشتم توسعه صنعتی کشور افزود: میزان سرمایه گذاری در گیلان در آغاز به کار دولت یازدهم، 360 میلیارد تومان بود که این روند در دولت تدبیر و امید رشد داشته است.
منتظری با اشاره به بهره برداری از پنج واحد سلولزی در گیلان تصریح کرد: علاوه بر بهره برداری از 2 واحد از صنایع سلولزی در آینده نزدیک، در بخش صنایع دارویی ، غذایی و همچنین صنعت مس و فولاد دارای ظرفیت های بسیار خوبی هستیم.
وی گیلان را جزو پنج استان برتر کشور در زمینه فولاد دانست و گفت: با ایجاد کارگروه های رفع موانع تولید و رونق تولید در دولت یازدهم ، 270 جلسه با واحدهای تولیدی با سه هزار و 200 مصوبه برگزار شد که 51 درصد از این مصوبات ، اجرایی و از 470 میلیارد تومان سهمیه استان، 440 میلیارد تومان جذب شده است .
منتظری با اشاره به تخصیص اعتبارات مناسب برای بازسازی و نوسازی واحدهای خصوصی و معادن استان خاطر نشان کرد : رونق فرش دستباف و ابریشم یکی از شاخص ترین برنامه های در دستور کار سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان در جهت گسترش طرح های روستایی است.
به گزارش ایرنا، هفته‌ دولت امسال با محوریت شعار تدبیر و امید برای تولید و اشتغال برگزار می‌شود. گیلان در طول هفته دولت امسال شاهد بهره برداری از یک هزار و 174 پروژه عمرانی و تولیدی بزرگ و کوچک با اعتباری بالغ بر یک هزار و 226 میلیارد تومان است.
امروز و در نخستین روز از هفته دولت با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین استاندار گیلان، کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث فاز 3 کارخانه گیل راد شمال در شهرک صنعتی سفیدرود رشت به زمین زده شد. همچنین با حضور نوبخت نشست با فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع برگزار شد.
خبرنگار: رضا اکبری ** انتشاردهنده: کبیری
7471/2007انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید