یونیورسیاد 2017/ ایران برای نخستین بار قهرمان والیبال شدبه گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، محل انجام مسابقات دانشجویان جهان «یونیورسیاد»، پیکار نهایی والیبال امشب از ساعت 20 به وقت محلی در سالن دانشگاه دولتی تایوان میان ایران و روسیه انجام شد.
در این مسابقه که تمام بلیت‌های آن به فروش رسیده و تماشاگران زیادی داشت، شاگردان «مسعود آرمات» کار را با قدرت آغاز کردند.
آنها با ترکیب محمد فلاح، امیرعلی محمدفتحعلی، قاسم کارخانه، سعید شیرود قربانی، فرهاد پیروت‌پور و محمد طاهر وادی توانستند مقابل تیم روسیه ست نخست را با نتیجه 25 بر 17 از آن خود کنند.
در ادامه بازی‌ روسیه توانست عقب‌ماندگی‌اش را جبران کند. این تیم اروپایی ست‌های دوم و سوم را با نتایج 25 بر 15 و 25 بر 23 جلو افتاد.
ایران در ست چهارم تلاش زیادی کرد تا شرایط را یکبار دیگر به سود خود کرده و به بازی بازگردد. به همین خاطر بازیکنان پرتلاش ایران در نبردی تماشایی توانستند 26 بر 24 روسیه را مغلوب کنند.
به این ترتیب سرنوشت مسابقه به ست پنجم کشیده شد.
در این ست هر دو تیم رقابت‌ فشرده‌ای برابر هم داشتند که ایران 15 بر 13 برنده شد و به مقام طلای یونیورسیاد رسید.
بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان با حضور نمایندگان 141 کشور جهان از 28 مرداد ماه آغاز شده است و فردا(چهارشنبه) رسما به کار خود پایان می دهد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران وجهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9129**1368
خبرنگار: خدیجه روزبهانی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید